Tartu Ülikooli oli Valgast selgelt parem ja edenes karika poolfinaali

Keila Terviskeskuses selgusid täna õhtul need kaks võistkonda, kes karikavõistluste teises poolfinaalkohtumises vastamisi lähevad. Tartu Ülikool alistas suureskoorilises mängus Valga KK 115:65. Timo Eichfuss ja Kristo Saage kogusid võrdselt 17 punkti.

Paarisajapealise publiku ees peetud kohtumist asus Tartu Ülikool kohe juhtima ja kui esimesel veerandajal suutis Valga veel mõneti mängus püsida, siis alates teisest veerandajast suurendas Tartu Ülikool iga veerandajaga eduseisu kümnekonna punkti võrra. Poolajavileks juhtis tudengilinna meeskond 61:36 ja lõpuvile kõlades näitas tabloo seisu 115:65 ehk Tartu meeskonna mäekõrgust ülekaalu.

Vähem või rohkem mänguaega jagus kõikidele Tartust kaasa sõitnud 12le mehele. Kristo Saage tabas neli kaugviset, tegi neli vaheltlõiget ja lõpetas mängu 17 punktiga. Sajaprotsendiliselt (3/3) tabas kolmeseid samuti 17 punkti kogunud Timo Eichfuss. Silver Leppiku arvele jäi 16 punkti, viis korvisöötu ja viis vaheltlõiget. Kõige enam mänguaega saanud Tanel Kurbas viskas 15, Asko Paade 13 ja Bill Amis 11 punkti.

Valga meeskonna parimad olid Ando Tagamets ja Edgards Cunda 12 punktiga. Samuel Cricelli viskas 10 punkti.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreener Indrek Visnapuu oli valmis palju pingelisemaks mänguks. „Kartsin tegelikult oluliselt tasavägisemat mängu, sest Valga on ikka näidanud südikat mängu. Täna aga ei olnud nad selliseks võistlustasemeks valmis,“ hindas Visnapuu vastast. „Aga meie saime hea treeningu ja emotsiooni pühapäevaseks Balti liiga mänguks.“

Karikavõistluste raames on Tartu Ülikooli järgmine mäng vahetult enne aastavahetust, kui 29. detsembril kohtutakse poolfinaalis  täna Tallinna Kalevi 86:73 alistanud TTÜ KK meeskonnaga.

Tartu Ülikooli järgmine võistlusmäng on aga pühapäeval, 2. oktoobril kui Balti liiga esimeses kohtumises võõrustatakse äsja nime vahetanud KK Baltai meeskonda. Varem KK Kaunase nime kandnud meeskonnas mängib ka Siim-Sander Vene ning treeneripingil on abitreenerina Priit Vene. Kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 17.00 ning pilet mängule maksab 5€ ja sooduspilet 3€.