fbpx

Klubist

 

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond on Eesti vanimaid ja edukamaid korvpallimeeskondi, mille ajalugu ulatub üle 60 aasta.

Algaval hooajal taas Tartu Ülikooli nime kandev meeskond mängib neljas sarjas – FIBA Meistrite liiga või FIBA Europe CUP, Triobet Balti liiga, Alexela Korvpalli meistriliiga ja Eesti meeste karikavõistlused.

TÜ/Rocki nime all on viimase 16 aasta jooksul jõutud finaalidesse igal aastal ning Eesti meistritiitel on võidetud seitsmel korral, viimati hooajal 2014/2015. Balti liigas on pronksile jõutud kahel korral – hooajal 2008/2009 ning 2013/2014. Hooajal 2015/2016 jõuti Balti liigas finaal. Tulises lahingus tuli alla vanduda Šiauliaile ja tasuks hõbemedalid.

Parim FIBA sarja esitus jääb aastasse 2007/2008, kui mängiti Final Four turniiril. Hooajal 2013/2014 oli finaalturniirile pääs taas väga lähedal, ent piiduda tuli sarja veerandfinaalidega.

Tartu ja Lõuna-Eesti korvpallielu sai uue hoo sisse aastal 1999, mil esindusvõistkond kandis nime Tartu Ülikool/Delta. Üle 22 aasta taasvõidetud meistritiitel tõstis Tartu korvpallimeeskonna uuesti Eesti tippu, kus nüüd ka on püsitud.

Läbi aegade on ülikooli meeskonnas mänginud legendaarsed korvpallurid nagu näiteks Ilmar Kullam, Heino Raudsik, Jaak Lipso, Arne Laos, August Sokk, Aleksei Tammiste. Kuid samuti ka Jaak Aaviksoo, Toomas Tein, Priit Vene ja paljud teised tuntud inimesed.

Tartu Ülikooli korvpallivõistkondade ajalooga Eesti meistriliigas saab täpsemalt tutvuda Eesti Korvpalliliidu kodulehel www.basket.ee, valides huvipakkuva hooaja. Kuigi korvpalli mängiti Tartu Üikoolis ammu enne 1947-ndat aastat, on hetkel kättesaadavad andmed pärit just alates sellest kümnendist.

Tartu esindusmeeskonna tulemustest läbi aegade on koostanud infograafiku ka Tartu Postimees ja selle leiab nende kodulehelt

TY-2016PNG