Kodune Alexela KML alustab 7. oktoobril

lexela Korvpalli Meistriliiga alustab tänavuselgi hooajal oktoobri alguses. Kui mullu oli avalöögi päevaks 4. oktoober, siis tänavu paar päeva pannakse pall käima paar päeva hiljem – 7. oktoobril.

Alates 2013 a Alexela KMLi nime kandev meistrisari saab alguse niisiis 7.oktoobril kell 19 Tartus, kus vastamisi on avamängule traditsiooniliselt Tartu Ülikool/Rock ja BC Kalev/Cramo. Mängust on otseülekanne TV6-s ja Delfi TV-s.

Seejärel, 10.oktoobril kell 17 on vastamisi ka mullu pronksi pärast heidelnud AVIS Rapla – Rakvere Tarvas. See mäng tuleb samuti samuti TV6 ja Delfi TV otsepilti.

Ülejäänud kalender on veel kinnitamisel, kuid mingi pildi annab juba ka Kalender meie kodulehel.

Võistkonnad liigas on jäänud samaks. Neid on üheksa. Huvitavamaks teeb hooaja kindlasti see, et Valga/Valka meeskond osaleb paralleelselt nii Eesti kui Läti meistriliigas; aastaga kogemust ja oskusi timminud Audentese SG/Noortekoondis lööb aga kaasa kõik neli ringi.

BC Kalev/Cramo mängib Alexela KML põhiturniiril kaks ringi, v.a Tartu Ülikool/Rockiga. Rockiga mängivad nad neli korda – kaks kodus pluss kaks võõrsil. Teistega mängib Kalev/Cramo kaks mängu võõrsil.

TÜ/Rock mängib koduses meistriliigas kolm ringi, nii nagu eelmiselgi hooajal. Nende formaat on selline, et üks mäng kõigiga kodus ja kaks võõrsil, v.a Cramoga, kellega mängitakse, nagu juba öeldud, kaks kodus-kaks võõrsil.

Alatrs hooajast 1990/91 on Eesti meistrisarjas jagatud medaleid 25 korda. Kõige säravamat medalit on jagunud vaid kahte suuremasse linna -Tallinnasse ja Tartusse. Pealinna klubid on võitnud 18 kulda, tartlased seitse.