Wembi supermängust jäi Pärnu vastu väheseks

Koroonaviirusest taastuv Tartu Ülikooli Maks & Moorits pidas oma kalendriaasta esimese Eesti-Läti liiga mängu Pärnus sealse Pärnu Sadama vastu. Rabedalt kulgenud kohtumises hoidsid võõrustajad juhtohje enda käes ja võitsid mängu 76:66. Tartlasi ei aidanud ka Emmanuel Wembi supermäng 27 punkti, 19 lauapalli ja efektiivsusnäitajaga 43.

Skoorivaeselt kulgenud avaveerandajal olid mõlemad meeskonnad hädas rünnakurütmi leidmisega. Tartu meeskonna rivistuses oli pärast koroona põdemist tagasi Adomas Drungilas, Edmunds Elksnis ja Märt Rosenthal, aga rünnakul õiget minekut ei leitud. Avapoolajal patustati koguni 11 pallikaotusega. Poolajapausile said meeskonnad minna 31:25 Pärnu juhtimisel.

Teisel poolajal läks mängupilt pisut lõbusamaks ja mõlemal meeskonnal hakkasid pisut enam korvi kukkuma ka kaugvisked. Kolmandal veerandil suutis Pärnu teha 16:1 vahespurdi, millega mäng suuresti enda kasuks kallutati. Tartu poolel säras küll keskmängija Emmanuel Wembi, kes tegutses hästi lauavõitluses ja tõi ka korvi alt punkte, ent ülejäänud meeskonna panus jäi kasinamaks.

Neljandal veerandajal tartlased ohtlikult lähedale enam ei jõudnudki ja nii kirjutasid pärnakad enda seitsme võidu Eesti-Läti liiga tabelisse skooriga 76:66.

Emmanuel Wembi oli selge üleplatsimees: vahetuses sekkununa tõi ta ligi 36 mänguminutig 27 punkti, võttis 19 lauapalli ja lõpetas mängu efektiivsusnäitajaga 43. Kolma kaugviset tabanud Oliver Suurorg viskas 11 punkti ja võttis viis lauapalli.

Pärnu Sadama kõige kasulikum mängija oli Mihkel Kirves 14 punkti, 12 lauapalli ja efektiivsusnäitajaga 22. Artur Konontšuk lisas 14 punkti, värske tagaliini täiendus Alterique Gilbert 13 ja Andris Misters 12 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Nikolajs Mazursi sõnul ei suudetud head mängurütmi leida. „Me ei olnud füüsiliselt veel mänguks valmis, sest koroonaviirusest välja tulek ja vigastused on rotatsioonile oma mõju avaldanud. Saime küll häid viskekohti, aga visked ei kukkunud. Mängijad võitlesid, aga õiget mängurütmi me täna ei leidnud. Peame nüüd taastuma ja valmistuma kolmapäevaseks mänguks TalTechiga,“ sõnas Mazurs.

Eesti-Läti turniiritabelis on Tartu meeskonnal kirjas kolm võitu ja 11 kaotust, mis annab tablis 11. koha. Pärnu Sadam on seitsme võidu ja seitsme kaotusega kolm kohta eespool.

Tartlaste järgmine mäng on kolmapäeval, 26. jaanuaril kell 19.00 Tallinnas TalTech Optibetiga.

No Comments

Comments are closed.