Võrus peetud väliskodumängus jäi Tartu Ülikool alla Valmierale

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas Võrus oma veebruarikuu esimese Olybet Eesti-Läti liiga mängu ning pidi tunnistama Valmiera Glass Via 70:76 paremust. Arnas Velicka kogus küll parimana 16 punkti, aga oli suures hädas visketabavusega. Nii Tautvydas Šležas kui Julius Kazakauskas kogusid kaksikduubli vastavalt 15 punkti ja 11 lauapalli ning 10 punkti ja 10 lauapalliga.

Kuna Tartu Ülikooli spordihoone on Eesti Laulu poolfinaalkontserdiga hõivatud, pidas Tartu Ülikool oma kodumängu Võru spordihoones. Mõnesajapealise publiku ees mängitud kohtumist alustasid tartlased hästi ning avaveerand võideti 21:15.

Teise veerandi alguses suurendasid võõrustajad vahe korraks isegi 11 punkti peale, aga siis tabas meeskonda punktipõud ning Valmiera viskas kaheksa vastuseta punkti, mis mänguseisu taas tasavägisemaks tegid. Veerandi lõpus hakkas Valmiera vaikselt eest libisema ning poolajale mindi juba lätlaste 40:37 juhtimisel.

Kolmandal veerandil hoidis Valmiera pidevalt nelja-viie punktilist eduseisu ja tartlastel ei õnnestunud kuidagi parajasse löögikaugusesse saada. Viskekohad mängiti küll välja, aga sisse pallid ei kukkunud. Ebakindlus kandus mõneti üle ka kaitsetegevusse ning nii saigi Valmiera viimasele veerandile vastu minna 56:50 eduseisus.

Ka viimasel veerandil ei suutnud tartlased mängupilti olulist muudatust tuua ning tagaajajatena ei suudetud kuidagi Valmierat kätte saada. Veerandi keskel oli lätlaste eduseis kahekohaline, aga viimaste minutite lõpupingutusega said tartlased seisu taas pisut viisakamaks. Sellest hoolimata näitas tabloo lõpuvile kõlades Valmiera 76:70 võitu.

Tartu Ülikooli peatreeneri Priit Vene sõnul sai määravaks kehv visketabavus.

Tulime küll juba eile siia, aga peab tunnistama, et selle saaliga sõbraks veel ei saanud. Kui korvpallimängus sisse ei viska, siis on rakse võita. Ja kui visked ei lähe, hakatakse kiirustama ja tulevad rumalad vead. Kaitses tulevad augud ja nii see võit täna käest läks. Lõpus saime küll korra natuke mängu sisse, aga võiduks sellest ei piisanud.Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Arnas Velicka arvele kogunes lõpuks küll meeskonna parimana 16 punkti, aga kaugviskeid tabas leedukas vaid ühe 11st katsest. Tautvydas Šležas kogus 15 punkti ja 11 lauapalli ning kaksikduubli sai kirja ka Julius Kazakauskas 10 punkti ja 10 lauapalliga. Kregor Hermet viskas 14 punkti ja võttis kuus lauapalli.

Mängujuht Edmunds Elksnis oli Valmiera parim 24 punkti, kaheksa lauapalli ja kaheksa korvisööduga. Janis Kaufmanis lisas 20 punkti ja neli lauapalli. Maris Ziedins viskas 11 ning Klavs Dubults 10 punkti.

Tänane kaotus tähendab seda, et Olybet Eesti-Läti liigas on Tartu Ülikoolil nüüd kaheksa võitu ja 10 kaotust ning tabelis langetas see meeskonna 10. kohale, otse Valmiera ette.

Pikka puhkust tartlastel pole, juba kolmapäeval, 6. veebruaril sõidetakse Viimsisse mängima Kalev/TLÜ meeskonnaga. Pall pannakse Karulaugu spordikeskuses mängu kell 19.00. Taas kodus mängib Tartu Ülikool neljapäeval, 14. veebruaril ning siis on vastas Jekabpilsi meeskond.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud