Võõrsil tuli TalTechile alla vanduda

Tartu Ülikool Maks & Moorits pidas Tallinnas oma Paf Eesti-Läti liiga hooaja 15. mängu ning külla sõideti TalTechile. Pärast välismängijate lisandumist veel selgelt kokkumängu otsivad tartlased pidid vastu võtma 66:74 kaotuse. Robin Kivi oli meeskonna parim 14 punktiga.

Tühjade tribüünide ees peetud kohtumist alustas kodumeeskond innukalt ja avaveerandil said heasse hoogu TalTechi põhijõud – Erik Keedus ja Indrek Kajupank tabasid eemalt ja mängu dirigeeris Tanel Sokk. Tartlased seevastu olid hädas mängust puntide toomisega ja neid kogunes peamiselt vaid vabaviskejoonelt. Avaveerandi järel juhtis TalTech 26:15.

Teisel veerandil püsis mängupilt küll võrdsena, aga paraku tähendas see seda, et vahe oluliselt väiksemaks ei läinud. Poolajapausile minnes näitas tabloo TalTechi 48:36 eduseisu.

Kolmandat veerandit alustasid võõrustajad taas 10:0 spurdiga ja see lõi tartlastel korralikult jalad alt ja vahe 20 peale seisul 58:38. Veerandaja jooksul Tartu mängijad sellest ei toibutudki ja viimasele neljandikule minnes oli väljakuperemeeste eduseis 68:46.

Viimane veerand tõi aga mängu pisut põnevust tagasi, sest TalTech hakkas mängitama oma pingi tagumise otsa mängijaid ja jäi seda tehes ligi seitsmeks minutiks kuivale. Selle aja peale olid tartlased küll vahet vähemaks saanud, aga küllaltki ilmetu mängupildiga jäädi siiski 16 punkti kaugusele seisul 70:54. Alles mängu paari viimase minutiga said tartlased oma võimalusest aru ja selle ajaga tehtud 12:2 spurdiga saadi mänguskoor viisakamaks, aga ohtlikku kaugusesse ei jõutud. TalTech kirjutas tabelisse võidu numbritega 74:66.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa resultatiivseimana kogus Robin Kivi 14 punkti. Võrdselt 11 punkti peale jäid Charles Barton, Jordan Capps ja Emmanuel Wembi. Bartonile lisaks kuus korvisöötu ja Cappsile ning Wembile viis lauapalli.

TalTechi parimana kogus Indrek Kajupank 20 punkti. Neli kaugviset tabandu Erik Keedus lisas 17 punkti ja kaheksa lauapalli. Tanel Soku arvele kanti 15 punkti ja kuus korvisöötu.

Tartlastel on nüüd Paf Eesti-Läti liiga tabelis kirjas viis võitu ja kümme kaotust ja sellega asutakse kuuendal tabelireal. Järgmine võimalus oma neljale mängule veninud kaotusteseeriale lõpp teha on teisipäeval, 19. jaanuaril kui kodusaalis võetakse vastu tänane vastane TalTech. Mäng algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 19.00 ja ilma publikuta peetavat kohtumist näeb Delfi Spordi ülekandest.

No Comments

Comments are closed.