Võõrsil tuli Prometeyle alla vanduda

Tartu Ülikool Maks & Moorits pidas oma Eesti-Läti liiga hooaja 12. mängu Riias seal resideeruva Ukraina hiiu BC Prometey vastu. Poolajaks juhtis Prometey 48:40 ja võttis lõpuks kindla 93:71 võidu. Tartu parimana tõi Märt Rosenthal 17 punkti, Robin Kivi lisas 16 silma.

Tartlased alustasid kohtumist hästi, kui Rinalds Malmanise tabamuse järel olid nad seitsmeminutilise mängu järel peal 21:15 ning esimese veerandi kaotasid nad napilt 23:25. Kahe poolaja vahelise mõttepausile läksid taaralinlased seisult 40:48. Kolmanda veerandi teises pooles näitas Märt Rosenthali korvi järel tabloo 51:57 seisu, aga lähemale enam ei jõutud. Tartlased ei saanud seejärel ligi viis minutit punktilisa ning Prometey tegi 15:0 vahespurdi.

Sellega olid jõujooned paigas ning Tartu kaotas matši 71:93. Ukraina meeskond tegi suurt pahandust eelkõige korvi all, kus nad said kätte lausa 21 ründelauda, millest tuli omakorda 21 teise võimaluse punkti.

Tartul on liigatabelis seitse võidu ja viis kaotust, millega nad hoiavad kaheksandat kohta. Laupäeval tõid meeskonna parimatena Märt Rosenthal 17, Robin Kivi 16 ja Rain Veideman 11 punkti.

Sel hooaja vaid ühe mängu kaotanud Prometey poolel jõudis kahekohalise punktisummani lausa kuus meest, neist parimana jäi Illja Sidorovi arvele 15.