Võõrsil tuli Kalev/Cramole alla vanduda

Tallinnas läksid teist korda sel hooajal BBLi raames vastamisi Tartu Ülikool ja Tallinna BC Kalev/Cramo. Tartlaste jaoks sai saatuslikuks kehv visketabavus ja pallikaotused, mis ei võimaldanud võõrustajatele ohtlikult lähedale jõuda ning vastu tuli võtta 61:72 kaotus. Kapten Marek Doronin kogus kaksikduubli 22 punkti ja 12 lauapalliga.

Saku Suurhallis peetud kohtumist jälgis tribüünilt 2500 inimest. Avaveerandajal võrdselt kulgenud kohtumises tuli esimene suurem vahe sisse veerandaja lõpus, mil kodumeeskond suutis kolmepunktilise edu sisse mängida. Oma teed hakkasid kalevlased minema teise veerandaja keskel kui 26:26 seisult tehti 7:0 spurt ja kuigi Marek Doronin kogus poolajaga 16 punkti, pidid tartlased esimese poolaja järel hakkama mõtlema, kuidas välja tulla üheksapunktilisest kaotusseisust – poolaeg Kalev/Cramole 39:30.

Mõni minut teise poolaja alguses õnnestuski vahet pisut vähendada, ent peagi oli see taas üle kümne punkti ja viimasele neljandikule läksid meeskonnad pealinlaste suurimas, 14-punktilises eduseisus.

Kui viimast neljandikku jäi mängida kolm minutit olid tartlased vähendanud kaotusseisu üheksale punktile ning oma viienda vea teenis neli blokki pannud Bamba Fall. Ülikoolimeeskonnal tekkis väike lootus ning Doronini vabavisete järel oli tablool seisuks 64:59 kalevlastele. Joosep Toomelt aga omakorda kaks tabavat vabaviset ja lõplikult võttis mängust pinge maha Gregor Arbeti kaugvise minut enne lõppu, mis võõrustajad taas kümne punktiga ette viis. Lõpuvile kõlades olid tablool Tartu Ülikooli 61:72 kaotusnumbrid.

Mängu suurim skoorija tuli tartlaste leerist ning meeskonna lippu hoidis kõrgel Marek Doronin 22 punkti ja 12 lauapalliga. Bill Amis lisas 12 punkti ja kaheksa lauapalli. Tartu Ülikoolil ei teinud jalavigastuse tõttu kaasa Asko Paade.

Kalev/Cramo parim oli Pavel Ulyanko 15 punkti ja kaheksa lauapalliga. Gregor Arbet lisas 14 ja Armands Skele 12 punkti ja kaheksa lauapalli. Põhijõududest puudusid Kalev/Cramol tsenter Nikolay Varbanov ja tagamängija Marko Riis.

Tartu Ülikool on võiduprotsendilt viie võidu ja 11 kaotusega BBL turniiritabelis üheksandal kohal. Kalev/Cramole oli see 11 võit viie kaotuse kõrvale ning see asetab nad tabelis kolmandale kohale.

Tartu Ülikool mängib järgmised mängud Leedus, kus neljapäeval, 9. veebruaril astutakse vastu liiga liidrile Šiauliale ning laupäeval, 11. veebruaril Kaunases sealsele Baltaile.

Vaata ka peatreeneri Gert Kullamäe mängujärgseid kommentaare ERR Spordile

No Comments

Lisa kommentaar