Võõrsil saadi võitu Pärnu Sadamast

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond käis täna külas Pärnu Sadamal ning naasis sealt peale kerget pusimist siiski viisaka võiduga, lõppskooriks 81:68.

Esimese hooga oli mäng ehk isegi veidi ootamatult tasavägine. Pärnu Sadam on selleks hooajaks kokku pannud päris sihikindla satsi ja esimese hooga püsiti Tartul ikka väga tihedalt küljes. Esimese veerandi lõpetas Norman Käbini tabav viimase sekundi kaugvise, mis Pärnu lausa kahe punktiga ettegi viis, 24:22. Korralik emotsioonilaks kahtlemata!

Seda näitas ka Pärnu mäng teise veerandi esimeses pooles. Pigem oli favoriit Tartu sattunud tagaajaja rolli ning suvepealinn juhtis korraks lausa viie punktiga (34:29). Selle peale tundus aga ka Tartu märkavat, et nii see asi ei lähe, sisse pandi teine käik ja ehkki Pärnu ikka kohati ka mõne punktiga juhtima pääses, ei lasnud Tartu neid enam kaugemale. Kolm edukat rünnakut järgemööda ja Tartu pääses poolajapausile peale Milka 2+1 seisul 48:43.

Käiku vahetati silmnähtavalt ka poolajapausil, kuna kolmandal veerandil Tartu vastastele enam kuigi suurt sõnaõigust ei jätnud. Kolm ja pool minutit mängitud ja Tartu ei olnud lasnud Pärnul ühtegi korvi lisada, ladudes ise aina peale ning kasvatades vahe juba 15 punktile (58:43). Kodumeeskond saigi esimesed silmad kirja alles veidi peale viit mänguminutit ning hetkeks tundus üsna kindel, et Tartu nüüd ka juba oma teed läheb. Pärnul olid aga omad plaanid – näidati kõvasti võitluslikkust ja sisu ning vahe oli peagi taas ühekohaline (Pärnu poolt 51:60, mõni hetk hiljem ka 53:61). Mandell Thomase kaugvise andis Tartule veerandi lõpetuseks aga taas kahekohalise stardipositsiooni viimaseks neljandikuks, 64:53.

Ka siis ei olnud nõus Pärnu mehed veel alla vanduma. Pigem oli veerandi algus isegi taas nende käes, kui veidi vähem kui kolme minutiga oldi meist maas juba vaid viiega (62:67). Seejärel aga luges peatreener Kullamäe poistele sõnad peale ning vahe kasvatamine algas taas. Esmalt Thomase kolmene, siis Taltsilt järgemööda kolmene, kahene ja kolmene ja vahe jälle 13 punkti. Viimaste minutitega liigutati seda skoori veel mõne võrra siia-sinna, kuid lõpuvileks ta taas 13 peale pidama jäänud oli ja Tartu sai 81:68 võiduga liiga turniiritabelis ühe silma juurde ning tõusis TTÜ järel teisele kohale.

“Tore nädal oli! Lõpetasime positiivsete emotsioonidega ja üldjoontes võib ka tänase mänguga rahule jääda. Esimesel poolajal oli pilt väga tasavägine, Pärnu poolel viskasid nii mõnedki mehed väga hästi, kellest me seda oodata ei osanud, aga kolmanda veerandi alguses saime õnneks otsustava vahe sisse. Rõõmustava poole pealt ka see, et kõik said mänguaega – mõni mees küll vähe, aga nüüd on enamikel esiliiga poistelgi debüüdid meistriliigas tehtud. Au ja kiitus kindlasti ka Pärnule, kes näitas hoolimata raskest olukorrast ja lühikesest pingist üles suurt võitluslikkust ja tahet,” sõnas esimese Alexela KML-i võõrsilmängu kohta peatreener Gert Kullamäe.

Kahekohalise punktisumma said täna meie poolel kokku lausa viis meest, kuid kõige resultatiivsem oli Dominykas Milka, kellelt uhke topeltduubel 17 punkti ja 14 lauapalliga. 16 punkti, 4 lauda ja 8 korvisöötu pani omalt poolt statsi Mandell Thomas, kellel täna kolmesekäsi jälle päris heas vormis (7-4), Janar Taltsilt 15 punkti ja 7 lauapalli. Võrdselt 13 punktiga panustasid Gert Dorbek (lisaks 7 lp+3rs) ja Tanel Sokk (+2lp+4rs).

Järgmine kohtumine on Tartu Ülikoolil kodus, kui FIBA Europe Cupi raames võetakse vastu Austria meeskond Oberwart Redwell-Gunners. Piletid sellele mängule on Piletilevis juba täitsa olemas. Alexela KML-is on Tartu taas võistlustules järgmise nädala reedel, 21. oktoobril, mil sõidetakse külla Valga-Valka/Maks&Mooritsale.