Võõrsil pidi Triumphilt kaotuse vastu võtma

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas täna oma selle nädala ainsa mängu Venemaal Moskva lähistel sealse Ljubertsõ Triumphi vastu. Kodumeeskonna kontrolli all kulgenud kohtumise võitis Triumph 65:57 ja sellega tuli tartlastel kirjutada tabelisse selle hooaja 13. kaotus BBLis.

Triumphi spordipaleesse kogunenud pooltuhat inimest olid tunnistajaks, kuidas kodumeeskond ilma paari põhimeheta siiski mängu valitses. Punktidevaene avaveerandaeg lõppes 11:11 viigiga ning seis püsis tasavägine ka teisel veerandil. Poolajale mindi Triumphi 27:24 eduseisus.

Tartlaste jaoks saabus aga tõeline mõõn kolmandal veerandajal kui kuue minutiga saadi vaid neli punkti, samas kui võõrustajad viskasid 18 punkti. Veerandaja paari viimase minutiga sai ülikoolimeeskond mõne punkti küll juurde, aga viimasele neljandikule minnes oli kaotusseis kasvanud juba 15 punkti peale seisul 35:50.

Viimasel veerandajal eestlased küll üritasid maruliselt mängu tagasi tulla ja neli minutit enne mängu lõppu oli vahe vaid kuus punkti seisul 56:50 Triumphile, ent venelased ei lasknud mängu lõppu liiga pingeliseks ja võtsid lõpuks kindla 65:57 võidu.

Punktidevaeses mängus kogusid kaks mängijat kahekohalise punktisumma – Vallo Allingu viskas 12 ja Valmo Kriisa 10 punkti. Tartlaste suurim murelaps selles mängus oli võitlus lauapallide pärast, mis kokkuvõttes kaotati 22:41.

Ilma ameeriklasteta mänginud Triumphi ridades kogus parimad numbrid kokku uus mees Lazar Trifunovic visates 13 punkti ja võttes maha üheksa lauapalli. Victor Zvarykini arvele jäi 14 punkti ja kuus lauapalli.

Tartu Ülikooli peatreeneri Gert Kullamäe sõnul oli suurimaks probleemiks rünnakulahendused. „Kaitse poolel polnud hullu, aga rünnak jooksis vahepeal täitsa kokku. Mingil hetkel hakkasime mõtlema liiga individuaalselt ega tahtnud teha teisi mängijaid väljakul paremaks,“ kommenteeris Kullamäe. „Ka lauavõitluses jäime kõvasti alla ja seda eriti maa-ala vastu. Kuna neil täna mitmed mängijad ei mänginud, siis kasutasime palju maa-ala, aga esimesel poolajal jäime lauas kahekordselt alla.“

Tartu Ülikoolil on BBLis pidada veel üks mäng ja seda kodus Rudupise vastu. Kohtumises pannakse pall mängu reedel, 9. märtsil kell 19.00. Enne seda võõrustab aga Tartu Ülikool teisipäeval, 6. märtsil Pärnu KK meeskonda.

No Comments

Lisa kommentaar