Võõrsil oldi lähedal Rudupise alistamisele

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonnal on käsil Leedu tuur, kus esimeses kohtumises oldi lähedal võõrsil võidule Rudupise üle. Lõpuminutil lahenduse saanud kohtumises said otsustavaks vastaste kaks kaugviset viimasel minutil ning nii tuli Tartu Ülikoolil vastu võtta 81:85 kaotus. Rain Veideman oli parim 21 punkti ja kuue lauapalliga.

Lühidalt:
Võtmemängija: Rain Veideman – tema 21 punkti, kuus lauapalli ja kolm korvisöötu hoidsid meeskonda vee peal
Murdehetk: Viimasel minutil oli 78:78 viigiseisul Rain Veidemanil läbiminekul võimalik ülikoolivõistkond ette viia, ent vise läks mööda ja Rudupiselt vastas kiire kolmesega Adas Juskevicius.
Suurim peavalu: 17 pallikaotusega on võõrsil võitmine väga keeruline, samuti teeniti väga vähe vabaviskeid ning teenitud kaheksast visati korvi vaid neli.

Mängueelselt:
– Tartu Ülikooli meeskonnaga ei sõitnud Leetu kaasa Marek Doronin, Timo Eichfuss ja Rain Raadik, kes kõik taastuvad vigastustest
– Tartu Ülikool pidas oma viimase mängu ligi nädal aega tagasi kui võõrsil alistati Pärnu meeskond 96:78
– Rudupise viimane mäng oli 18. novembri 73:80 allajäämine Klaipeda Neptunasele

Mängu käik
Veerandajad TÜ poolt vaadatuna 30:19, 14:23, 12:19, 25:24

Pooltuhat Prienai spordihoonesse kogunenud pealtvaatajat nägid, kuidas Tartu Ülikool kontrollis avapoolaega. Esimese veerandaja viimaste minutitega tehti 14:3 spurt, milles pearolli mängisid Bill Amis ja Asko Paade. Suurt eduseisu aga poolajani hoida ei suudetud ja teise veerandaja keskel tegi Rudupis 7:0 spurdi, millega vahe vaid kahepunktiliseks tegi. Poolaeg Tartu Ülikoolile 44:42.

Kolmandal veerandajal jätkus meeskondade võrdne mäng kuni veerandaja viimase paari minutini, ent siis viskas kodumeeskond kuus vastuseta punkti ning läks viimasele veerandajal vastu juhtseisult 61:56.

Veidemani kolmene veerandaja alguses ei lasknud aga võõrustajaid liiga kaugele ning taas jätkasid meeskonnad tasavägiselt korve vahetades. Minut enne lõppu oli seis Vallo Allingu kahe vabaviske järel 78:78 ning Veideman võttis ette reidi korvi alla, mis paraku ebaõnnestus ja Rudupise poolelt vastas kiire kolmesega Juskevicius. Kiirete vigadega püüdis ülikoolimeeskond veel seisu enda kasuks kallutada, aga vastased olid vabaviskejoonel täpsed ning see, et Kristo Saage tabas viimasel sekundil veel kolmese omab tähtsust vaid statistikutele. Lõppseisuks märgiti Rudupise 85:81 võit.

Resultatiivseimad
Üheksa mehega mänginud Tartu Ülikooli parim oli Rain Veideman 21 punkti, kuue lauapalli ja kolme korvisööduga. Bill Amis lisas 17 punkti ja kuus lauapalli. Kuuest neli kaugviset tabanud Kristo Saage arvele jäi 12 ning Asko Paadele 10 punkti.

Rudupise parim oli Gediminas Orelik 21 punkti ja kuue lauapalliga. Gintaras Kadziulis lisas 16, Dainius Salenga 12 ning Adas Juskevicius 11 punkti

Peatreeneri kommentaar
Vastased panid viimase pooleteist minutiga kolm väga valusat kolmest, aga mänguliselt tegime korraliku esituse ja meeskonnale jäi hoolimata kaotusest hea tunne sisse. Nüüd valmistume homseks ja läheme mängule positiivselt vastu. Leedus on kõikide satsidega mängida raske ja eriti arvestades, et meil oli teist päeva järjest mäng. Homsel vastastel on neli ameeriklast ning kuigi hooaja eel võitsime neid kontrollturniiril, siis selle ajaga võrreldes on meeskond oluliselt tugevamaks muutunud.

Numbrite võrdlus (TÜ vs Rudupis)
1P – 4/8 (50%) vs 18/30 (60%)
2P –25/48 (52%) vs 23/43 (54%)
3P – 9/20 (35%) vs 7/20 (45%)
Lauapallid (ründelaud) – 33 (10) vs 34 (13)
Korvisöödud – 13 vs 10
Pallikaotused – 17 vs 10
Vaheltlõiked – 5 vs 11

Tabeliseis
Tartu Ülikool on kolme võidu ja viie kaotusega turniiritabeli viiendal real. Rudupis asus kuue võidu ja ühe kaotusega tabelit juhtima

Järgmine mäng
Võidulisa on võimalus teenida juba homme kui kell 16.00 mängitakse Pieno zvaigzdesiga, kes kahe võidu ja kolme kaotusega on eelviimasel ehk üheksandal kohal.