Võõrsil jäädi alla Pärnu Sadamale

Tartu Ülikool Maks & Moorits külastas Paf korvpalli meistriliiga mänguks suvepealinna Pärnut. Võõrustaja Pärnu Sadam aga külalistele sõnaõigust ei jätnud ja võitis kohtumise kindlalt 84:62. Tartu meeskonna parimana sai Tomas Balciunas kirja 12 punkti ja viis lauapalli.

Pärnu spordihalli tühjade tribüünide ees peetud kohtumine oli pärast avaminutite Tartu juhtimist pärnakate kontrolli all. Avaveerandi 9:1 spurdiga lõpetanud Pärnu võitis esimese mänguperioodi 26:16.

Teist veerandit alustasid tartlased küll viie vastuseta punktiga, aga peagi sai kodumeeskond taas ründemasina tööle ja Tartu mängijaid jäid hätta visete tabamisega. Lisaks sellele olid vigadega hädas Tartu keskmängija Emmanuel Wembi ja ääremängija Hendrik Eelmäe. Peagi oli vahe jälle kahekohaline ning poolaja lõpuks juhtis Pärnu Sadam juba 50:28.

Esimesel poolajal kätte saadud eduseisu pärnakad enam maha ei mänginud. Tartu meeskond hoiti kaitses tugeva surve all ja nii ei õnnestunud neil mängu tagasi saada. Kolmanda veerandi lõpuks juhtis Pärnu 72:45 ja oli selge, et mängu enam suuremat pinget ei teki.

Viimasel veerandajal said Tartu mängijad küll oma kaitse pisut paremini pidama, aga mängu võitjas kahtlust ei tekkinud. Pärnu Sadam kirjutas turniiritabelisse 18. võidu numbritega 84:62.

Tartu Üikool Maks & Mooritsa edukaim oli Tomas Balciunas 12 punkti ja viie lauapalliga. Hendrik Eelmäe ja Emmanuel Wembi jäid võrdselt 10 punkti ja nelja lauapalli peale. Charles Barton andis pooled meeskonna korvisöödud ja lõpetas mängu seitsme sööduga.

Pärnu Sadama parim oli Lauris Blaus 15 punktiga. Hugo Toom ja Edon Maxhuni viskasid võrdselt 12 punkti, Maxhuni andis ka kolm korvisöötu.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreener Toomas Kandimaa sõnul jäi algusest peale valmisolekust puudu. „Me ei olnud selleks mänguks millegipärast üldse valmis. Selleks, et Pärnuga suuta võrdselt mängida, peab meil olema sajaprotsendiline keskendumine ja õnnestumine. Täna seda ei olnud – lahtised pallid ja võitluslikud olukorrad kuulusid pigem vastastele. Pärnul oli kindel plaan Charles Barton maha võta ja see neil ka õnnestus,“ ütles Kandimaa.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsal on Paf korvpalli meistriliigas kirjas üheksa võitu ja 17 kaotust. Pärnu Sadam on 18 võidu ja kaheksa kaotusega teisel tabelireal.

Tartlaste järgmine mäng on kolmapäeval, 10. märtsil kodusaalis Tallinna Kalev/TLÜ vastu. Kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 19.00 ja mängust teeb ülekande ka Delfi Sport.

Mäng täispikkuses

No Comments

Comments are closed.