Võit TTÜ üle viis karikafinaali, kus kohtutakse Kalev/Cramoga

Pärnu spordihallis selgitatakse täna ja homme järjekordne Eesti meeste karikavõitja. Esimeses poolfinaalkohtumises alistas mullune karikavõitja Tartu Ülikool pingevabas mängus TTÜ KK skooriga 84:61 ja tagas sellega koha karikafinaalis BC Kalev/Cramo vastu. Bill Amis kogus tartlaste parimana 15 punkti ja seitse lauapalli.

Mängueelselt
– Tartu Ülikool pidas oma viimase mängu 15. detsembril ja siis alistati kodusaalis Valga KK. Pärast seda on meeskond pidanud nädalase treeninglaagri ning valmistunud hooaja teiseks pooleks
– Jalavigastuse tõttu ei tõmmanud mängudressi selga Rain Raadik.

Mängu käik
Veerandajad TÜ poolt vaadatuna – 22:10, 25:13, 19:15, 18:23

Pärnu spordihalli kogunenud pooltuhat pealtvaatajat eriti põnevat korvpallilahingut nautida ei saanud, sest Tartu  Ülikool haaras kohe avaminutitest initsiatiivi ja korralikku vastupanu TTÜ meeskond pakkuda ei suutnud. Vigastuspausilt naasnud Sten Sokk tabas esimesel poolajal kolm kaugviset ja korraliku mänguhoo said sisse ka teised ülikoolimeeskonna mängijad. Poolajavileks oli seis 47:23.

Kõikides mänguelementides vastaseid ületanud Tartu Ülikool kontrollis ka kolmandat veerandaega ning TTÜ suutis alles viimasel veerandajal vähendada kaotusseis paarikümnepunktiliseks võites viimase veerandaja. 84:61 võiduga tagas Tartu Ülikool endale koha karikavõistluste finaalis, kus vastaseks on Tallinna BC Kalev/Cramo.

Tartu Ülikoolil oli küll mänguvalmis, ent olukord ei nõudnud Kristo Saage sekkumist ja nii sai mees oma  treeninglaagris vigastatud jalale puhkust anda.

Resultatiivseimad
Ühtlaselt tegutsenud Tartu Ülikooli parimana viskas Bill Amis 15 punkti ja võttis seitse lauapalli. Sten Sokk tabas kaheksast kaugviskest neli ja lõpetas mängu 14 punkti, viie lauapalli ja kolme korvisööduga. Vallo Allingu ja Silver Leppik viskasid võrdselt 11 punkti.

TTÜ edukaimaks punktitoojaks oli Kiur Akenpärg 14 punktiga. Kristjan Makke lisas 12 ja Erik Keedus 10 silma.

Numbrite võrdlus (TÜ vs TTÜ)
Viskeprotsent – 41,7% vs 37,7%
1P – 15/18 (85%) vs 11/19 (58%)
2P – 21/40 (52%) vs 19/50 (38%)
3P – 9/32 (28%) vs 4/11 (36%)
Lauapallid (ründelaud) – 45 (18) vs 30 (11)
Korvisöödud – 18 vs 10
Pallikaotused – 13 vs 19
Vaheltlõiked – 8 vs 8

Järgmine mäng
Karikavõitja selgitatakse Pärnu spordihoones reedel kell 20.00 kui finaalis kohtuvad Tartu Ülikool ja Tallinna BC Kalev/Cramo. Enne seda, kell 18.00, mängivad pronksile Rakvere Tarvas ja TTÜ. Tartust väljub kell 15.30 TÜ spordihoone eest Pärnu suunas ka fännibuss ja reisi hind on fänniklubi liikmele 7 eurot ja mitteliikmele 8 eurot.