Võiduseeria pikendati 11 mängu peale

Tartu Ülikool/Rock võõrustas Alexela KML raames TLÜ/Kalevit ning teenis juba järjestikku 11. võidu tulemusega 72:56. Janar Talts oli võitjate parim 16 punkti ja nelja lauapalliga.

Kodumeeskond sai oma mootori kohe avaminutitel tööle ja veerandaja keskel juhiti juba 18:7. Vaid kaheksa mehega Tartusse tulnud TLÜ/Kalev ei lasknud küll vahet enam palju suuremaks, aga veerandaeg lõppes ikkagi juba tartlaste soliidses 26:13 eduseisus.

Teisel veerandajal aga TÜ/Rocki rünnakuhoog rauges pisut ning võttis koguni viis minutit aega, et mängust punkte juurde teenida – Janar Talts surus palli pealt ning veerandaja teine pool läks juba lõbusamalt. Avapoolaja võitis TÜ/Rock 41:27.

Kuigi Karolis Petrukonis tõi teise poolaja esimese korvi, siis tekkis TÜ/Rocki punktisaaki taas mitme minuti pikkune põud ja kalevlased olid varmad seda ära kasutama. Veerandaja keskel oli vahe sulanud kaheksale punktile ning kõige lähemale jõudsid külalised Egert Halleri kaugviskega kaks ja pool minutit enne veerandaja lõppu, mis tabloole seisuk 48:42 tegi. Sellele vastas aga TÜ/Rock kiire 13:2 spurdiga ning Taltsi järjekordne pealtpanek koos veerandaja lõpusireeniga tegi tabloole seisuks 59:44.

Viimasel neljandikul erilist pinget mängu enam ei tekkinud ja vahe venis kohati juba üle kahekümne punkti. Lõpusireeni kõlades oli mänguseis 72:56 ning TÜ/Rock kirjutas sellega juurde kaks võitu Alexela KML turniiritabelisse ning kokku on neid nüüd 15.

TÜ/Rocki eest kogusid neli meest kahekohalise punktisumma. Janar Talts oli suurim skoorija 16 punkti ja nelja lauapalliga. Kolm kaugviset tabanud Tanel Kurbas lisas 13 punkti, viis lauapalli ja neli korvisöötu. Kõik oma 12 punkti kaugvisetega toonud Valmo Kriisa andis ka neli korvisöötu ning Karolis Petrukonis viskas 10 punkti ja võttis kuus lauapalli.

Üleplatsimees oli aga punases TLÜ/Kalevi särgis Reimo Tamm 23 punkti ja kuue lauapalliga. Robertas Grabauskas sai hakkama kaksikduubliga visates 12 punkti ja võttes 14 lauapalli.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul oli tegemist hea mänguga enne euromängu. 

Saime kohustusliku võidu. See oli hea mäng teisipäevaseks mänguks valmistumisel. Mõned mehed said rohkem minuteid, teised jälle puhata.Tanel Sokk sai näiteks täitsa puhkepäeva. Rõõmu teeb 22 korvisöötu, visketabavusega oli küll pisut probleeme, aga pall liikus hästi,Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rockil on juba järgmisel teisipäeval ees ootamas viimane EuroChallenge alagrupiturniiri kohtumine. Meeskonnal on edasipääs juba küll kindlustatud, aga teisipäevase võiduga Körmendi üle teenitaks alagrupis esikoht ja parim asetus edasiseks. Kohtumine ungarlaste Körmend Egisega algab teisipäeval, 16. detsembril kell 19.00.

Järgmisel nädalavahetusel ootab aga TÜ/Rocki ees karikavõistluste finaalturniir Rakveres, kus poolfinaalivastane on laupäeval, 20. detsembril kell 18.00 algavas kohtumises TTÜ KK.

No Comments

Lisa kommentaar