Võiduseeria jätkus ka Kalev/Cramo vastu

Tartu Ülikool/Rock võitis järjestikku kaheksanda kohtumise alistades Saku Suurhallis Tallinna BC Kalev/Cramo 75:68. Vilmantas Dilys kogus üleplatsimehena 25 punkti ja 11 lauapalli.

Saku Suurhallis peetud kohtumist jälgis tribüünidelt mitu tuhat inimest ja nagu publik ootas, siis püsis kohtumine kuni lõpuni tasavägine. Korviderohke avaveerandaja lõpuks juhtis TÜ/Rock mängu 27:26. Punkt-punktis püsis mäng teise veerandaja viimaste minutiteni, ent siis õnnestus kalevlastel teha 7:0 spurt ja kohtumist kaks minutit enne poolaja lõppu 41:34 juhtima minna. TÜ/Rocki leedukate duo Augustas Peciukevicius ja Vilmantas Dilys leidsid aga vasturohtu ja tõid TÜ/Rock poolajaks kahe punkti kaugusele seisul 39:41.

Teisel poolajal tihendasid tartlased oma kaitset ja tasavägisena püsinud kohtumisse suudeti murrang tuua kaks minutit enne kolmanda veerandaja lõppu kui Peciukeviciuse läbiminekule ja korvile järgnes Gert Dorbeku kiirrünnaku lõpetamine pealtpanekuga ja pisut hiljem veel ekskalevlase kaugvise, mis TÜ/Rocki 60:53 ette viis. Veerandaeg lõppes TÜ/Rocki 61;55 eduseisus.

Neljanda veerandaja alguses jõudis Kalev/Cramo kahe punkti kaugusele seisul 62:60, aga Vincent Simpsoni korv ja Dilyse pealtpanek andsid initsiatiivi taas tartlastele ning seda suudeti lõpuni hoida. Minut enne lõppu vähendas Frank Elegar kaotusseisu küll neljapunktiliseks, aga Dilyse kaks vabaviset ei lubanud kalevlasi ohtlikult lähedale. Dilys vormistsa vabavisetest ka mängu lõppseisu – 75:68 TÜ/Rocki võidu.

Tartu Ülikool/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul sai võidu osas otsustavaks teise poolaja hea kaitsemäng. „Suutsime nad teisel poolajal sundida rohkem individuaalselt tegutsema ja see tõi meile edu. Eriti hea meel on selle üle, et võitsime lauavõitluse,“ sõnas Kullamäe. „Oleme järjest võitnud ja mehed on suutnud hoida lõpus külma pead. Võitmisega kasvab enesekindlus. Aga see peab jääma mõistlikkuse piiresse ning treenerite ülesanne on mängijate jalad maa peal hoida, sest meil on ees ootamas väga tähtsad euromängud.“

TÜ/Rocki parim oli 25 punkti ja 11 lauapalliga leedukas Vilmantas Dilys. Gert Dorbeku arvele jäi 13 punkti ja kolm korvisöötu. Parim söödumeister oli aga Rocki mängujuht Augustas Peciukevicius seitsme korvisööduga, lisaks temalt veel üheksa punkti.

Frank Elegar tegi Kalev/Cramo ridades korraliku kaksikduubli visates 16 punkti ja võttes 15 lauapalli. 15 punkti ja kuus lauapalli kogus Vlad Moldoveanu ning 10 punkti peale jäi Ty Abbott.

Võiduga tõusis TÜ/Rock Alexela meistriliigat juhtima, sest 16 mänguga on kogutud 15 võitu, mis teeb võiduprotsendiks 93,8. Kalev/Cramo on samuti ühe kaotusega teine ning võiduprotsent 14 mängu juures 92,9.

Järgmisel nädalal ootavad TÜ/Rocki ees pisut lihtsamad mängud. Teisipäeval võõrustatakse KK HITOt ning reedel Valga/Maks&Mooritsat. Mõlemad mängud algavad TÜ spordihoones kell 19.00.