Võidumängus Tallinna Kalevi vastu said kõik mängijad käe valgeks

Aasta esimeses G4S KMLi kohtumises võõrustas Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Tallinna Kalevit. Teise veerandaja lõpus vahe sisse teinud kodumeeskond võitis kohtumisest kujunes lõpuks suureskooriline 106:65 võit. Ilusaid pealtpanekuid näidanud Tanel Kurbas oli võitjate edukaim 21 punkti ja seitsme lauapalliga.

Lühidalt
Efektseim mängija – Tanel Kurbas. Lennukas tagamängija pakkus mitmeid ilusaid pealtpanekuid, mis meeskonna käima tõmbasid ja publikult aplausi teenisid.
Olulised hetked – teise veerandaja teine pool. Nelja minutiga tegi Tartu Ülikool 18:0 spurdi ja sellega oli kohtumise saatus otsustatud.

Mängu käik
Veerandajad TÜ poolt vaadatuna
28:22, 26:14, 33:17, 19:12 – 106:65

Küllaltki tasavägiselt kulgenud esimesel veerandajal hoidis kodumeeskond nelja-viiepunktilist eduseisu ja kuigi meeskonna rünnak jooksis ladusalt, siis püsis Tallinna Kalev suuresti tänu oma võõrmängijate punktidele mängus. Teise veerandaja poole peal püsis seis mõne minuti viigilisena, ent siis lükkas kodumeeskond sisse järgmise käigu ja nelja minutiga tehtud 18:0 spurdi tagajärjel juhiti poolajaks 54:36.

Eduseisus ei lasknud kodumeeskond jalga sirgemaks ja pingilt sekkusid hästi ka vahetusmängijad. Kolmanda veerandajaga suurendati vahe üle 30 punkti ja ka viimasel veerandajal ei lasknud nooremad mängijad vastaseid lähemale. Mängu lõpuks said kõik 12 meest käe valgeks ja lõpuvile kõlades olid tablool võidunumbrid 106:65.

Resultatiivseimad
Neli meest kogusid kahekohalise punktisumma. Tanel Kurbas kogus resultatiivseimana 21 punkti, seitse lauapalli ja neli korvisöötu. Rain Veidemani arvele jäi 18 punkti ja kaheksa lauapalli. Marek Doronin viskas 14 ja Timo Eichfuss 11 punkti. Vigastuse tõttu ei teinud kaasa Bill Amis.

Kaotajate parim oli Brandis Raley-Ross 23 punkti ja kolme lauapalliga. Vahetuses sekkunud Riho Suija arvele jäi 13 ja Matthew Shawle 12 punkti ja üheksa lauapalli.

Peatreeneri kommentaar
Indrek Visnapuu – „Hea oli see, et mängisime tõusvas joones ja meil ei tulnud seda momenti, kus oleks võitu juba nautima jäädud. Kõik pingilt tulnud, ka nooremad ja vigastuspausilt naasnud mängijad lülitusid mängu positiivselt. Sellised mängud peaksidki olema noorte pärusmaa, kus esmajärjekorras korraliku suhtumise ja tahtmisega võita treenerite usaldus.“

Numbrite võrdlus
Viskeprotsent – 55,4% vs 37,5%
1P – 17/26 (65%) vs 12/20 (60%)
2P – 34/52 (65%) vs 19/50 (38%)
3P – 7/22 (32%) vs 5/14 (36%)
Lauapallid (ründelaud) – 40 (13) vs 38 (14)
Korvisöödud – 20 vs 8
Pallikaotused – 11 vs 21
Vaheltlõiked – 12 vs 6

Tabeliseis
Tartu Ülikool jätkab G4S KMLis teisel kohal ning 14 mänguga on kogutud 13 võitu. Tabelit juhib 15 võidu ja ühe kaotusega Kalev/Cramo, kes täna võitis Pärnut 97:47.

Järgmine mäng
Tartu Ülikooli järgmised mängud on Leedus, kui laupäeval, 14. jaanuaril kohtutakse kell 17.00 Utena Juventusega ja päev hiljem 17.00 Kedainiai/Triobetiga. Järgmine kodumäng on reedel, 27. jaanuaril kui võetakse vastu Pieno Zvaigzdes.