Võiduga Viimsis läksime veerandfinaale juhtima

KML veerandfinaalseerias Tartu Ülikool Maks & Mooritsa ning KK Viimsi/Sportlandi vahel peeti kolmas mäng Viimsis. Tartu meeskond sai kohe algusest mängu üle kontrolli enda kätte ja võitis mängu 82:75. Braxton Huggins oli taas Tartu parim 22 punktiga.

Kolmandale veerandfinaalile elas tribüünidel kaasa üle 500 inimese. Nagu ka seeria varasemates mängudes, sai Tartu meeskond oma püssi alguses paremini paukuma ja veerandi keskel juhiti 15:8. Avaperioodi teises pooles hakkas aga ründemasin tõrkuma ja Viimsi tegi 12:0 spurdi. Esimesed 10 mänguminutit lõppesid kodumeeskonna 20:17 eduseisus.

Teisel veerandil oli Viimsi edu korraks ka seitsme punkti peal, aga Oliver Suuroru ja Olekandr Kovliari kahepeale kokku pandud 10:0 spurt viis Tartu omakorda 34:31 ette. Poolajapausiks suurendasid tartlased Hugginsi ja Kovliari korvidest vahe 43:35 peale.

Kolmandal veerandajal hoidsid tartlased kättevõidetud edu ja peamiselt teened selles olid ameeriklasel Braxton Hugginsil, kes tõi veerandajaga 11 punkti. Enne viimast neljandikku juhtis Tartu 65:53.

Sisukas Viimsi meeskond aga oma koduväljakut nii kergelt käest ei andnud ja Devin Harrise marulisel vedamisel alustati tagaajamist. Kaks ja pool minutit enne lõppu oligi Harrise korvi järel vahe vaid kaks punkti Tartu eduseisul 69:67. Märt Rosenthali kaugvise vähendas pinget, aga kohe tabas kolmese Karl Johan Lips. Aga taas oli Rosenthal see, kes kahe korviga vahe suuremaks venitas. Lõplikult murdis Viimsi vastupanu Rosenthali kaks tabavat vabaviset 18 sekundit enne lõppu ja lõppseisu 82:75 vormistas Emmanuel Wembi pealtpanekuga.

Kõige rohkem platsil rassinud (31 minutit) Braxton Huggins tõi meeskonna parimana 22 punkti, andis neli korvisöötu ja neli lauapalli. Emmanuel Wembi sai kokku kaksikduubli 14 punkti ja 11 lauapalliga. Adomas Drungilas lisas 12 punkti ja üheksa lauapalli, Märt Rosenthali arvele kogunes 14 punkti ja kolm korvisöötu.

Viimsi resultatiivseimana sai Karl Johan Lips kirja 22 punkti ja seitse lauapalli. Võrdselt 12 punkti peale jäid Rolands Zakis, Tyler Roberson ja kõik oma punktid neljandal veerandajal toonud Devin Harris.

Tartu peatreeneri Nikolajs Mazursi hinnangul mängisid mõlemad meeskonnad hea mängu.

Mõlemad meeskonnad näitasid play-offide väärilist mängu. Suutsime täna rahulikumaks jääda ja oma tegemisi paremini kontrollida. Publikule on sellised mängud kindlasti maiuspala. Aga seeria võitmiseks on vaja kolme võitu ja seda kolmandat me läheme kolmapäeval kodusaalis püüdmaNikolajs Mazurs, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Kolme võiduni peetavas veerandfinaalseerias on nüüd seis 2:1 Tartu kasuks. Seeria neljas mäng on juba kolmapäeval, 4. mail Tartus. Vajadusel peetakse viies mäng päev hiljem, 5. mail taas Viimsis.