Viskekontserdiga teeniti Valgas teine play-offi võit

Tartu Ülikool/Rock näitas võõrsil peetud Alexela KML veerandfinaalkohtumises Valga/Maks&Mooritsaga suurepärast kaugvisete tabavust ning 18 tabatud kolmese toel alistati võõrustajad 82:57 ning seeriat juhitakse 2:0. Neli meest said TÜ/Rocki ridades kirja 12 punkti. Kõige lähemal kaksikduublile oli Joosep Toome 12 punkti ja kaheksa lauapalliga.

TÜ/Rock alustas Valga spordihoones peetud kohtumist hoogsalt ning Valmo Kriisa kaks kiiret kaugvisete tegid viskekontserdile alguse. Esimese neljandikuga tabati viis kaugvisete. Kuigi veerandaja keskel juhiti 17:6, siis võitles kaheksa mehega mänginud Valga end mängu tagasi. Esimesed kümme mänguminutit lõppesid seisul 22:15 TÜ/Rockile.

Teise veerandaja alguses pääses Valga korraks ka nelja punkti kaugusele, aga Dorbeku kolmas kaugvise alustas TÜ/Rocki 25:0 spurti, mille jooksul tabati seitse kaugviset, neist kolm Tanel Kurbase poolt. Poolajaks juhiti seega 53:25 ja mängu saatus oli suures joones otsustatud.

Teisel poolajal said tartlaste eest väljakule peamiselt nooremad mängijad ja sekka jagus minuteid ka kogenumatele. Vaid Janar Talts jäi täna üles antud meestest ainsana pingile. Tänavariietes elasid mängule kaasa Augustas Peciukevicius ja Marek Doronin. Kolmanda veerandaja lõpuks andis TÜ/Rock vahet küll pisut järgi ja veerandaeg lõppes seisul 62:42. Viimasel neljandikul saadi püss taas paukuma ja viskekäe sai soojaks Kristen Meister, kes tabas veerandajaga kolm kaugviset. Mänguaja lõppedes näitas tabloo TÜ/Rocki võidunumbriteks 82:57.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul nauditi täna head viskepäeva.

Täna oli meestel tõesti hea viskepäev. Lõppkokkuvõttes tuli kaugviskeid küll oluliselt rohkem kui kaheseid, aga sellise tabavuse juures ei ole see suur patt. Loodetavasti saame nüüd esmaspäeval kodus seeria ära lõpetada ja jääb meestele enne poolfinaale aega puhata ja kosuda.Gert Kullamäe, TÜ/Rocki peatreener

TÜ/Rocki ridades said neli meest kirja võrdselt 12 punkti. Sarnaselt kuuest kaugviskest neli tabasid nii Valmo Kriisa kui Kristen Meister. Kõige lähemal kaksikduublile oli Joosep Toome 12 punkti ja kaheksa lauapalliga, lisaks ka neli korvisöötu. Kolm kaugviset tabanud Gert Dorbek sai samuti kirja 12 punkti. Vaid üheksa minutiga kogus Tanel Kurbas 11 punkti.

Kristjan Evart oli Valga/Maks&Mooritsa edukaim korvikütt 15 punkti ja kuue lauapalliga. Ferg Myriki arvele jäi 10 punkti ja üheksa lauapalli.

TÜ/Rockil on nüüd tarvis seeria lõpetamiseks veel ühte võitu ja esmaspäeval, 21. aprillil seda kodusaalis jahtima ka minnakse. Kohtumine algab kell 19.00 ning et mängust ülekannet ei tehta, siis tasub kõikidel huvilistel kindlasti saali tulla.

Sel juhul oleks poolfinaalides ootamas ees paari Tallinna Kalev-TTÜ võitja ning seal juhib Tallinna Kalev seeriat mängudega 2:1. Poolfinaalidega tehtaks Tartus algust kolmapäeval, 30. aprillil kell 19.00

No Comments

Lisa kommentaar