Viiskute kaupa mänginud TÜ/Rock alistas Hito 90:51

G4S Korvpalli meistriliigas võitudejada pikendanud Tartu Ülikool/Rocki meeskond alistas võõrsil KK Hito 90:51. Kahe viisikuga mänginud Rocki meeskonna resultatiivseim oli Kristo Saage 22 punktiga.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul saadi mängus proovida mängijaid erinevatel positsioonid. „Täna oli eesmärk jagada võrdselt mänguaga kõikidele mängijatele ja proovida osasid mehi veidi harjumatutel positsioonidel, näiteks Timo Eichfussi kolmel ja Joosep Toomet neljal,“ ütles Kullamäe. „Olime mängul kümnekesi, sest Valmo Kriisa sai viimases mängus jalale väikese trauma ja teda polnud kaasaski. Tema vigastuse tõsidus selgub lähipäevadel. Marek Doronin oli küll kaasas, aga et enne mängu tõusis tal palavik, siis mängu ma teda ei pannud ja mängisime viisikute kaupa.“

Jõhvi spordihallis paarisajapealise publiku ees kontrollis TÜ/Rock kohtumist algusest peale. Kahe viisikuga mänginud tartlased said hoo üles avaveerandaja viimastel minutitel kui Ivan Nelyubovi korvidest võitis Rock avaveerandaja 18:10.

Teist veerandaega võib pidada Kristo Saage showks. Lisaks kolmele tabatud kaugviskele tegi mees teravust ja teenis hulganisti vabaviskeid. Miinuspoolele jääb aga protokolli märgitud ebasportlik ning tehniline viga. Siiski suuresti tänu tema aktiivsele tegutsemisele pani TÜ/Rock teisel veerandajal mängu jõujooned paika ning poolaja lõpuks oli seis 50:30 TÜ/Rocki kasuks.

Samas rütmis jätkus mäng ka teisel poolajal. Nn välismaalaste viisikus tegi skoori Ivan Nelyubov ja Egidijus Dimsa ja viimasele neljandikule läksid meeskonnad seisul 74:37. Viimasel neljandikul, kui mängus taas eesti mehed vormistati mängu lõppseisuks 90:51.

TÜ/Rocki resultatiivseim oli Kristo Saage 22 punktiga, kaugviskeid seejuures 4/5. Ivan Nelyubov sai hakkama kaksikduubliga visates 13 punkti ja võttes 10 lauapalli. Ka Egidijus Dimsa oli lähedal kaksikduublile 10 punkti ja kaheksa lauapalliga. Samuti 10 punkti viskas Joosep Toome ja võttis seitse lauapalli. Täpselt võrdselt 20 minutit teenisid kõik kümme mängus käinud meest. Rockil ei teinud mängu kaasa Marek Doronin ja Valmo Kriisa.

KK Hito parim oli Jarko Kool 11 punktiga. Siim Laur ja Edvard Trumm jäid võrdselt 10 punkti peale. Keskmängija Trumm oli ka oma meeskonna suurim snaiper kolme kaugviskega ning suurim lauavõitleja kuue lauapalliga.

TÜ/Rockile oli see turniiritabelis 12. võit ning topeltmängude juures tähendab see tabelis 24 võitu. Sellega juhitakse kindlalt ka kodust G4S meistriliigat. KK Hito on ühe võidu ja 21 kaotusega viimasel real.

TÜ/Rocki mängud jätkuvad nüüd Balti liiga veerandfinaalidega, milles vastaseks on Riia Barons kvartals. Algselt järgmisele nädalale planeeritud mäng KK Pärnuga lükkub edasi, kuna Pärnul on pidada veel Balti liiga mäng Lietkabelisega. TÜ/Rocki ja Barons kvartalsi mängude ajadki selguvad alles järgmise nädala alguses, aga et esimene mäng peetakse riias ja teine Tartus, siis saavad Rocki fännid üle pika aja sammud taas saali seada ilmselt 9. või 10. märtsil.