Viimsis saime seitsmenda järjestikkuse Eesti-Läti liiga võidu

Eesti-Läti liiga mängunädala lõpetas Viimsis peetud kohtumine KK Viimsi ja Tartu Ülikool Maks & Moorits vahel. Tartlased said teisel poolajal oma mängu käima ja teenisid kahe liiga peale järjestikku kaheksanda võidu tulemusega 90:61. Johnny Hughes kogus kaksikduubli 12 punkti ja 13 lauapalliga ning oli efektiivsusnäitajaga 23 üleplatsimees.

Viimsi Foruse spordikeskusesse oli isadepäeval mängu vaatama kogunenud üle 400 korvpallisõbra. Noor kodumeeskond suutis avaveerandil näidata südi mängu ja võitis esimesed 10 mänguminutit 17:15. Teisel veerandil hakkas aga järjest enam maksvusele saama Tartu kogemused ja Rinalds Malmanise ja Rain Videmani vedamisel haarati initsiatiiv ning võideti avapoolaeg 38:29.

Teist poolaega alustasid tartlased 11:2 spurdiga ja sellele minekule viimsilastel enam vastu panna ei olnud. Kolmanda veerandi lõpus näitas tabloo Tartu 62:43 eduseisu. Viimasel veerandil püsis jõudude vahekord sama ja ka Tartu nooremad mängijad said korralikke minuteid ja vormistada lõppskooriks 90:61 võidu.

Ligi 24 minutit platsil olnud Johnny Hughes oli Tartu parima efektiivsusnäitajaga ja lõpetas mängu 12 punkti, 13 lauapalli ja viie korvisööduga. Rinalds Malmanis lisas vaid 19 mänguminutiga 16 punkti, Rain Veidemani arvele jäi 15 punkti ja kolm lauapalli. Robin Kivi viskas 12 punkti.

Oliver Suurorg oli Viimsi parim 11 punkti, viie lauapalli ja viie korvisööduga. Võrdselt 10 punkti peale jäid Ken-Martti Reinart ja Kristjan Kokk.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Gundars Vetra sõnul peab suutma sellistes mängudes kohe algusest peale suutma end kehtestada.

Mängu alguses vaatasid meie mängijad ilmselt, et vastas on küllaltki noor meeskond ja võib-olla saab nende vastu ka lihtsamalt hakkama. Aga meie tasemel on nii, et kui me ei anna endast 100%, siis ei pruugi me sugugi palju paremad olla kui kodus mängivad nooremad vastased. Peame sellest aru saama, et tuleb kohe avaminutitest ennast maksma panna, mitte nii, et anname neile kindluse kätte ja siis peame tegema topelttöö, et mäng enda kätte saada ja sellest rõõmu tunda. Aga lõpuks saime oma asjad toimima ja korraliku võidu kirja.Gundars Vetra, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Tartlastel on nüüd Eesti-Läti liiga tabelis kirjas seitse võitu ja kaks kaotust ning sellega asutakse kolmandal tabelireal. KK Viimsi on ühe võidu ja üheksa kaotusega viimasel 16. kohal.

Järgmisel nädalal ootab Tartu meeskonda ees võõrsil mäng Keila/Coolbetiga ja seda kolmapäeval, 15.novembril kell 19.30. Taas kodus mängivad tartlased reedel, 24. novembril kui ülikoolide duellis tuleb vastu TalTec/OPTIBET.

No Comments

Comments are closed.