Viimases kontrollmängus võideti kodus Riia Baronsit

Täna kell 17.00 alanud mängus oli Tartu algus küll rabe, kuid paranes järk-järgult ning tugeva lõpuveerandiga õnnestus Riia Baronsi vastu võtta tubli 71:63 võit.

Seda mängu sõnaga „tasavägine“ pigem iseloomustada ei saaks. Ehkki avaveerandi esimeses pooles näitas ka Tartu tubli mängu, lagunes see teise jooksul juba korralikult. Barons tabas hästi ja suurendas iga rünnakuga vahet, samas kui kodumeeskonnal oli ühise keele leidmisega raskusi. Peale kümmet minutit seis juba 22:10 Baronsile.

Ka teise veerandi algus ei toonud palju rõõmustavat. Viis minutit mängitud ja Barons ikka kahekohalise vahega ees, 28:17. Tasapisi hakkas ka Tartu ärkama ning nende rünnakud tabamustega lõppema ning poolajaks oli seis juba lubavam, Tartu taga vaid ühe punktiga, 33:34.

Sealt edasi läks mäng pigem tõusvas joones, ehkki, tõsi, tagasilöökidega. Veel kolmanda veerandi alguses oli väiksemaid möödarääkivusi märgata, aga Tartu hakkas oma mängu paremini käima saama ning hoidis juba tihedamalt sabas. Veerandi lõpuks viik 51:51. Ka neljanda veerandi algus, selles mängus pea traditsiooniliselt, oli Baronsil veidi edukam, kuid seekord võttis Tartu end kiirelt kokku ning näitas enesekindlat mängu, mille kohaletulnud sadakond pealtvaatajat valjuhäälselt heaks kiitis. Kui juba kord eduseisu saime, ei suutnud lätlased oma mängu enam tagasi saada ning lõpuvile kuulutas meie viimase kontrollmängu lõppenuks meie 71:63 paremusega.

Resultatiivseim mängija täna topeltduubli teinud Janar Talts, kellelt 14 punkti, 10 lauapalli. Sama punktisumma tõi Dominykas Milka, kes noppis 8 lauda. Hea esinemine täna ka Mandell Thomasilt, kellelt 13 punkti ja 4 resultatiivset söötu.

Sellega võib Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna ettevalmistusperioodi mängulise poole lõppenuks lugeda. Järgmine kohtumine tuleb pidada juba ametlik ja vähe sellest, lausa võõrsil ja eurosarjas. FIBA Meistrite Liiga raames sõidame külla Gröningeni Donarile, kelle kodus toimub mäng 27. septembril kell 20.30. Sama meeskonda võõrustame meie 29. septembril, pall pannakse siis mängu 19.00. Selle hooaja esimeseks kodumänguks on juba saadaval ka PILETID.