Viimase sekundi kaheldav kolmene lõpetas Tartu Ülikooli hooaja

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonnal oli Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseerias Tallinna Kalev/TLÜga selg vastu seina. Lisaajale läinud neljanda mängu otsustas kalevlaste viimase sekundi pisut kahtlase maiguga kaugvise, millega Kalev/TLÜ võitis mängu 97:96 ja kogu seeria 3:1. Tartlaste mängu vedasid leedukad Arnas Velicka ja Julius Kazakauskas vastavalt 29 ja 28 punktiga.

Viimsi Karulaugu spordikeskuses peetud seeria neljandale kohtumisele tulid Tartu Ülikooli mängijad hea häälestuse ja võitlusvaimuga. Avaminutitest peale anti kalevlastele korralikku kaitsesurvet ja avapoolajal tõi see ka edu. Esimese veerandaja võitis Tartu Ülikool 24:16 ja juhtis ka teise veerandi keskel 40:29. Kalevlased vähendasid enne pikka pausi küll pisut vahet, aga esimese poolaja lõpuks oli Tartu meeskonnal riietusruumi kaasa viia 45:39 eduseis.

Teise poolaja alguses viigistasid kalevlased kahe kaugviskega kiiresti mängu ja edasi jätkus tasavägine punkt-punkti heitlus. Kolmanda veerandi lõpuks said võõrustajad terve mängu hästi tegutsenud Damarcus Harrisoni viimaste sekundite kaugviskest ette 66:62.

Neljandal veerandil käis eduseis käest kätte. Tartlaste rünnakut vedasid peamiselt leedukad Arnas Velicka ja Julius Kazakauskas. Minut enne lõppu oli seni kümnest vabaviskest kümme tabanud Arnas Velickal taas kasutada kaks vabaviset, ent tal õnnestus sisse visata neist üks, mis viigistas seisu 84:84 peal. Tartlastel oli ka paar võimalust viimasel minutil mäng enda kasuks pöörata, aga Kregor Hermeti visked ei tabanud ja nii mindi sellelt seisult ka lisaajale.

Lisaaega kontrollis pigem Tartu ja 45 sekundit enne lõppu oli eduseis 95:91. Kalevlased viisid ellu minutilisel pausil kokku lepitud liikumise, millega Janar Talts tabas kaugviske ja vähendas vahe minimaalseks. Pärast närvilisi rünnakuid oli Märt Rosenthalil kuus sekundit enne lõppu kasutada kaks vabaviset, millest ta tabas ühe ja viis tartlased 96:94 ette. Lõpusekunditel õnnestus Damarcus Harrisonil kuidagi toimetada pall Joshua Noffletini, kes koos lõpusireeniga palli teele lasi. Tartu meeskonna kurvastuseks maandus see korvis ja mis veel hullem – pärast videokorduse vaatamist otsustasid kohtunikud, et tegemist oli kolmesega. Seega võitis Kalev/TLÜ mängu 97:96 ja kogu seeria 3:1 ning liigub nüüd poolfinaali, kus vastaseks on Taltechi meeskond.

Tartu Ülikooli mängu vedasid leedukad Arnas Velicka ja Julius Kazakauskas. 38 minutit mänginud Velicka kogus 29 punkti, andis seitse korvisöötu ja võttis neli lauapalli. Üle 43 minuti rassinud Kazakauskas arvele kanti 28 punkti, seitse lauapalli ja neli korvisöötu. Märt Rosenthal lisas 16 ja Kregor Hermet 10 punkti.

Tallinna Kalev/TLÜ parim oli Damarcus Harrison 23 punkti, nelja lauapalli ja nelja korvisööduga. Michael Buchanan kogus kaksikduubli 19 punkti ja 13 lauapalliga. Karl-Johan Lips viskas 16 punkti ja võttis neli lauapalli.

Tartu Ülikooli peatreener Priit Vene sõnul saadi mänguliselt paremini hakkama kui eelmistes mängudes.

Olime mänguks valmis ja suutsime skoorida. Saime paremini hakkama kui eelmistes mängudes, aga eks ikka tulevad nooruse asjad sisse – mingil hetkel valed lahendused ja ega seeria mängimise kogemust on vähe. Otsustavatel hetkedel oleks pidanud ära panema, aga need jäid kasutamata. Mängu lõpukorvi osas on kindlasti küsimus, et milleks neid videokordusi üldse vaadatakse, kui selge kahepunktivise loetakse kolmeseks.Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Tartu Ülikooli meeskonna jaoks on selle hooaja mängud lõppenud. Nii Eesti-Läti liigas kui Eesti meistrivõistlustel jäädi pidama veerandfinaalidesse kuigi terve hooaja näidati südikat mängu. Meeskond tänab kõiki poolehoidjaid, kes käinud saalis või elanud ekraanide vahendusel mängudele kaasa. Aitäh.

Vaata lõpulahendust

Priit Vene mängujärgne intervjuu

No Comments

Comments are closed.