Ventspilsis oldi võidule lähedal

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond oli lähedal Läti valitseva meistri BK Ventspilsi võõrsil alistamisele, ent viimase paari minutiga libises tartlaste kontrolli all olnud kohtumine siiski käest ja vastu tuli võtta 83:88 kaotust. Suurepärase mängu tegi Tartu Ülikooli eest Arnas Velicka, kes kogus 36 punkti ja andis kolm korvisöötu.

Ventspilsis ligi poole tuhande pealtvaataja ees peetud kohtumine algas küll kodumeeskonna korvidega, aga veerandi keskel sai Tartu Ülikool Arnas Velicka vedamisel vahe sisse. Skoorirohke avaveerandi lõpetas Kent Kaarel Vene viimase sekundi kolmene, mis viis tartlased 30:20 ette.

Teisel veerandi alguses suurendasid tartlased eduseisu veelgi, aga peagi sai ka FIBA Meistrite Liigas pallivale Ventspilsile selgeks, et kergelt täna midagi ei anta. Veerandi keskel sai Ventspils mängu sabast kinni tänu oma ameeriklasest ääremängijale Ousmane Dramele, kelle korvid vahe taas kuue-seitsme peale tõid. Tartut hoidsid ees Kregor Hermeti korvid ja meeskonna edukas tegutsemine kaitses. Nii lõppes ka esimene poolaeg Tartu Ülikooli 45:34 eduseisus.

Poolajapausil ei suutnud Läti meeskonna treener Roberts Stelmahers olulist taktikamuutust teha ja paari mänguminuti järel sai Tartu nautida oma suurimat – 14-punktilist – eduseisu. Vahe püsis kahekohalisena pea kogu veerandi. Ventspilsi poolel tõi tagamängija Rihards Lomazs järjest kuus punkti, aga Tartu oli vastu panna Arnas Velicka, kelle arvele lisandus veerandiga 10 punkti ja nii tundus ka enne viimast neljandikku tartlaste 65:58 eduseis küllalt soliidne.

Neljanda veerandi keskpaigani tundus, et kodumeeskond ei suudagi lõpuni end koguda ja üllatus on õhus. Siiski pani Ventspils oma lühikesekasvulise ameeriklasest mängujuhi Aaron Johnsoni söötude ja korvidega kokku 9:0 spurdi ja mäng oli viigis 74:74. Tartu oli veel 78:77 ees pärast Velicka vabaviskeid kui mängida jäi kaks minutit. Aga lõpuni meeskond siiski vastu ei pidanud ja augud kaitses võimaldasid Ventspilsil saada kergeid korve, mis lõpuks ka mängu nende poolele kallutasid. Nii tuligi Tartu Ülikoolil lõpuks vastu võtta kibe 83:88 kaotus ning teadmine, et võidule oldi küllaltki lähedal.

Kahtlemata oli mängu edukaim skoorija Arnas Velicka kokku 36 punktiga. Kregor Hermet viskas 19 punkti ja noppis kuus lauapalli. Julius Kazakauskas sai kirja kaksikduubli 10 punkti ja 11 lauapalliga.

Ventspilsi eest tõid viis meest kahekohalise punktisumma. Ousmane Drame arvele kanti 18 punkti ja seitse lauapalli. Võrdselt 17 punkti peale jäid Rihards Lomazs ja Ronalds Zakis. Aaron Johnson kogus kaksikduubli 14 punkti ja 10 korvisööduga ning Maris Gulbis viskas 13 punkti.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul jäi lõpuminutitel jõust ja kogemustest puudu.

„Viimastel minutitel said jõuvarud otsa. Velicka korvid hoidsid meid ees, aga lõpus vajus tema ka ära. Kui Hermet ka viie veaga pingile langes, siis läks eriti raskeks ja nii ära kukuti. Samas on sellised kaotused õpetlikud ja eks kui sellised võimalused käest lastakse, peavad mõned mängijad järele mõtlema, miks nad korvpalliga tegelevad.“Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Tartu Ülikoolil on Olybet Eesti-Läti korvpalliliigas kirjas võrdselt viis võitu ja viis kaotust ning sellega hoitakse turniiritabelis kuuendat kohta. Ventspils on 10 võidu ja ühe kaotusega tabeli teine.

Tartu Ülikooli järgmine mäng on pärast koondisepausi laupäeval, 8. detsembril ning siis mängitakse Valgas sealse Maks&Mooritsaga. Pall pannakse Valga spordihoones mängu kell 17.00.

No Comments

Comments are closed.