VEFi kaugviskekontsert oli liiast

Paarinädalase pausi järel jätkusid mängud ka Eesti-Läti liigas ning Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustas liiga üht favoriiti Riia VEFi. Avapoolajal püsis mäng tasavägine, aga kolmandal veerandil sai VEF oma püssi paukuma ja võitis lõpuks 17 tabatud kaugviske toel mängu 95:64. Adomas Drungilas tõi Tartu parimana 18 punkti.

Tartu Ülikooli spordihoones peetud kohtumist alustas kodumeeskond bravuurikalt, kui peamiselt tänu Adomas Drungilase tabavatele kaugvisetele asuti mõne minutiga mängu 15:6 juhtima. Külalised toibusid aga avalöögist kiiresti ja 11:0 spurdiga said mängu taas tasakaalu ning võitsid seejärel avaveerandi 24:19.

Kuigi teisel perioodil venis vahe korraks kaheksa punkti peale, said tartlased enne poolajavilet hoo taas üles ning Lamonte Beardeni korv viis meeskonna 36:35 ette. VEF tegi aga poolaja viimasel minutil 6:0 spurdi ja võitis avapoolaja 41:39.

Poolajapausil said külalised oma jutud paremini paika. Kolmanda veerandi keskel hakkas mäng vaikselt läti meeskonnale libisema, kuigi Tartu peatreener Nikolajs Mazurs üritas minutiliste mõttepausidega rütmi lõhkuda. Perioodi teises pooles tegi VEF 22:5 mineku, mille jooksul peamiselt toodi punkte kaugvisetest. Enne viimast neljandikku näitas tabloo VEFi 75:54 eduseisu.

Neljandal veerandil enesekindluse kätte saanud VEFi peatada enam ei õnnestunud ja järjest sopsasid ka nende kaugvisked, mis vahet veelgi suuremaks käristasid. Lõpuks pidid tartlased tunnistama 64:95 allajäämist.

Tartu parim oli neli kaugviset tabanud Adomas Drungilas 18 punkti ja kahe lauapalliga. Märt Rosenthal lisas 13 punkti ja kaks korvisöötu.

Eksimatult kolm kaugviset tabanud Ronald Curry Jr lõpetas VEFi parimana mängu 17 punktiga. Neli kolmest visanud Devondrick Walker lisas 14, Kristers Zoriks 13 ja Rayshaun Hammonds 12 punkti. VEF näitas väga head viskepäeva, kui kolmeseid tabati 17/30 ehk 56% ja kaheseid 17/27 ehk 62%.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Nikolajs Mazursi hinnangul jäädi hätta VEFi rünnakute takistamisel.

Kui pidasime esimesel poolajal oma kaitseplaanist kinni, siis püsisime mängus. Aga kui hakkasime väsima, lihtsamat teed minema ning nad surusid meid kõvemini, siis läks vahe suuremaks. Me ei suutnud nende poolkiireid rünnakuid peatada ja lasime kolmandal veerandil liialt palju skoorida. Selle perioodi kolmesed olid mängu võtmehetked. Väsimus mängis kindlasti mingit rolli ja selleks, et VEFile vastu saada, peavad kõik mängijad sajaprotsendiliselt õnnestuma. Hea on see, et püsisime esimese poolaja mängus ja nüüd tuleb teha tööd selle nimel, et suudaksime sel tasemel mängida 40 mänguminutit.Nikolajs Mazurs, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Tartu meeskonnal on nüüd Paf Eesti-Läti liiga tabelis kirjas ühe võidu kõrval seitse kaotust. Järgmine võimalus võidulisa hankida on juba kolmapäeval, kui kodusaalis võetakse vastu AVIS UTILITAS Rapla meeskond. Kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones kolmapäeval, 8. detsembril kell 19.00.

No Comments

Comments are closed.