Veerandfinaalis on selg vastu seina

Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseerias Tartu Ülikooli ja Tallinna Kalev/TLÜ vahel peeti kolmas mäng, mille pealinlased kallutasid enda poole hea kolmanda veerandajaga ja võitsid kohtumise 83:77. Tallinna Kalev/TLÜ asus seeriat juhtima 2:1, aga juba kahe päeva pärast on tartlastel võimalus seis viigistada ning seeria pühapäevaks taas koju tuua.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud korvpallisõbrad lootsid kindlasti näha, kuidas kodumeeskond seeria kodusaalis enda kätte võtab. Esimese veerandajal kulges ka kõik selle plaani järgi – tartlased suutsid punkte tuua nii eemalt kui korvi alt ja võitsid avaveerandi 23:20.

Teiselgi veerandil hoidis Tartu mõnepunktilist eduseisu ning poolajale mindi Julius Kazakauskase viimase sekundi kaugviskest 41:39 eduseisus.

Pärast pikka pausi muutus mäng play-offidele omaselt närviliseks ja kui tartlaste kaugvisked enam nii hästi ei kukkunud, siis haarasid külalised initsiatiivi. Seisult 51:51 panid kalevlased kokku 8:0 spurdi ja nii lõppes kolmas veerand nende 64:54 juhtimisel.

Viimasel veerandil küllaltki palju kaugvisetele lootma jäänud tartlased olid veel paar minutit enne lõpuvilet kümnekonna punktiga maas, aga 7:0 spurdiga võideldi end mängu tagasi. Lõpuminutil oli veel paar head võimalust seis viigistada, aga ei Velicka ega Hermeti kaugvisked leidnud teed korvi ja nii pidid tartlased tunnistama Tallinna Kalev/TLÜ 83:77 paremust.

Kõik 40 minutit mänginud Julius Kazakauskas kogus 30 punkti ja võttis üheksa lauapalli. Neli kaugviset (tõsi, 11st katsest) tabanud Kregor Hermet viskas 16 punkti ja noppis neli lauapalli. Arnas Velicka andis küll muljetavaldavad 13 korvisöötu, aga kogus endale mitteomaselt vaid üheksa punkti.

Tallinna Kalev/TLÜ parim oli 20 punktiga Karl-Johan Lips. Damarcus Harrison lisas 16, Ronald Mc Ghee 11 ning Michael Buchanan 10 punkti ja kaheksa lauapalli.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul said otsustavaks kogemused.

Tänases mängus maksid staaž ja kogemused. Me eksisime esimesena, saime küll mängu tagasi ja lõpus olid omad kohad ka olemas, aga vastane mängis kogenumalt ja kindlamalt. Neil on korvialune üsna tihedalt mehi täis ja tõmbavad hästi kokku, sellest ka see küllaltki suur kaugvisete võtmine. Aga ega mängud pole veel läbi – meil on vaja emotsioon üles saada ja reedel esimene ning pühapäeval teine samm teha.Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Kolme võiduni peetava veerandfinaalseeria seis on Tallinna Kalev/TLÜ kasuks 2:1. Seeria järgmine mäng on reedel, 19. aprillil kell 17.00 Viimsi Karulaugu spordihoones ja kui on vaja viiendat mängu, siis peetakse see Tartus pühapäeval, 21. aprillil kell 17.00.

Mängu tipphetked

No Comments

Comments are closed.