Veerandfinaalides läheb vaja kolmandat mängu

Paf korvpalli meistriliiga veerandfinaalseerias Tartu Ülikool Maks & Mooritsa ning AVIS UTILITAS Rapla vahel läheb vaja kolmandat otsustavat mängu, sest mõlemad võistkonnad on võõrsil võidu kirja saanud. Seeria teise mängu võitis Rapla meeskond Tartus 74:54. Kodumeeskonna parimana kogus Hendrik Eelmäe 14 punkti ja kuus lauapalli, Emmanuel Wembi lisas kaksikduubli 11 punkti ja 13 lauapalliga.

Seeria esimeses mängus oma liidrist Brandon Childressist puudust tundnud Rapla meeskond sai teises mängus kasutada kõiki mängijaid ja see tõi neile ka edu. Võrdse ja punktivaese avaveerandi järel tegid raplakad teise veerandi alguses 7:0 spurdi. Mõni minut hiljem oli seis taas viigis 25:25 ja seda peamiselt tänu Tartu tsentri Emmanuel Wembi heale tegutsemisele. Rapla lõpetas aga veerandi taaskord spurdiga, seekord 10:0 ja nii juhtisid nad pärast esimest poolaega 36:26.

Pikalt pausilt tuli Tartu meeskond parema häälestusega tagasi ja kui kolm minutit jäi kolmanda veerandi lõpuni viigistas Sverre Aavi kaugvise seisu 40:40 peal. Brandon Childressi vedamisel hoidsid külalised aga eduseisu ja enne viimast neljandikku näitas tabloo Rapla kasuks 49:42.

Viimasel veerandil jõudsid tartlased paari minuti järel kahe punkti kaugusele kui seis oli 51:49 Raplale. Siis aga jäid tartlased hätta Rapla rünnakute kaitsmisega ning lasti neil teha 10:2 spurt, mis mängu saatuse ka otsustas. Viimaste minutitega said raplakad palju vabaviskejoonele ja sellest kärises vahe mängu lõpuks päris suureks. Rapla võitis kohtumise 74:54 ja seega on vaja otsustavat kolmandat mängu, et edasipääseja välja selgitada.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa särgis kogus Hendrik Eelmäe 14 punkti ja võttis kuus lauapalli. Emmanuel Wembi saagiks jäi 11 punkti ja 13 lauapalli, Robin Kivi viskas 13 punkti ja võttis viis lauapalli.

Brandon Childress oli AVIS UTILITAS Rapla parim 21 punktiga. Roberts Freimanis lisas 12 punkti ja seitse lauapalli. Tom Kaldre viskas 12 ja Sven Kaldre 11 punkti. Tom Kaldre andis ka kuus korvisöötu.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul tehti neljandal veerandil ise lihtsaid vigu. „Viimasel veerandil tulid enda poolt lihtsad eksimused. Seitse minutit enne lõppu oli veel kaks vahet, aga siis nad said kindluse kätte. Lõpuminutid kujunesid juba mängu päästmiseks. Püüdsime kiiresti korve saada, ei saanud ja vahe läkski suureks. Igal juhul läheme homme võitma,“ sõnas Kandimaa mängu järgselt.

Otsustav veerandfinaalmäng peetakse Raplas laupäeval, 24. aprillil kell 19.00. Mängule saab kaasa elada Delfi Spordi otseülekande vahendusel. Seeria võitja läheb poolfinaalis vastamisi Pärnu Sadamaga.