Veerandfinaale alustati võiduga Raplas

Paf korvpalli meistriliiga veerandfinaalseeria avamängus alistas Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrsil põhiturniiri kolmanda asetusega AVIS UTILITAS Rapla meeskonna 77:67. Võidu võti oli õnnestunud neljas veerandaeg, mis võideti 26:12. Charles Barton tõi meeskonna parimana 22 punkti ja andis seitse korvisöötu, Emmanuel Wembi lisas 21 punkti ja 12 lauapalli.

Rapla Sadolini spordihoones peetud mäng kulges mõlemalt poolt suurte tõusude ja mõõnadega. Kodumeeskonna mängu pärssis nende ühe senise liidri, mängujuhi Brandon Childressi põlvevigastuse tõttu eemale jäämine. See ei takistanud neil aga avaminutitel 12:4 eduseisu haaramast. Peamist rolli selles mängis Al-Wajid Aminu, kes viskas nii korve kui tegutses hästi visete blokeerimisel. Tartu meeskonna vedas käima Rootsi koondislane Charles Barton ning tema korvidest ja söötudest oli peagi mäng viigis 16:16. Tartu meeskond ei lasknud ka veerandi lõpuminutitel hoogu maha ja võitsid selle 25:17.

Teisel veerandil oli Tartu korraks isegi 12 punktiga ees, kui Rapla vastas omakorda 12:0 spurdiga ja kolm minutit enne poolajavilet oli seis viigis 29:29. Poolaja lõppskoori 39:33 vormistas Shaquille Doorsoni neli järjestikkust punkti.

Tasavägisel kolmandal veerandi alguses sai Rapla kätte üheksapunktilise eduseisu, mille tartlased peagi taas nelja-viie punkti peale tagasi said. Selliselt kulges veerandaeg ka lõpuni ja viimasele neljandikule mindi Rapla 55:51 eduseisus.

Neljas mänguperiood kujunes aga võõrustajate jaoks väga keeruliseks. Mitmed põhimängijad sattusid vigadega hätta ning rünnakul ei leitud kuidagi õigeid lahendusi. Rapla esimesed punktid tulid alles pärast seitset mänguminutit, samas kui Tartu meeskond oli selle ajaga visanud 16 punkti. Meeskondlikult mänginud tartlastel säras sel perioodil enim Emmanuel Wembi, kes sai kätte nii lauapalle kui tõi korve. Charles Bartoni kaugvise tegi poolteist minutit enne lõpuvilet seisuks 70:53 ja viimaste minutite vabaviskevõistluses said raplakad vahet küll pisut väiksemaks, aga lõppskooriks ikkagi Tartu kindel 77:67 võit.

Ligi 37 minutit mänginud Charles Barton tõi meeskonna parimana 22 punkti ja andis seitse korvisöötu. Emmanuel Wembi lisas 21 punkti, 11 lauapalli ja kolm korvisöötu. Robin Kivi viskas üheksa punkti.

AVIS UTILITAS Rapla särgis sai Sven Kaldre kirja 16 punkti, neli lauapalli ja kolm korvisöötu. Al-Wajid Aminu kogus 14 punkti ja 12 lauapalli. Shaquille Doorson viskas 13 ja Tom Kaldre 10 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul sai määravaks kaitsemäng. „Me ei saanud teisel veerandajal kohe nende maa-ala murdmisega hakkama ja sellega said nad mängu tagasi. Rünnakuga ei ole me sel hooajal nagunii palju hiilanud, aga play-offid on kaitse peal. Sellistes üles-alla kõikumisega mängudes on kaitse pool tähtsam ja saime teisel poolajal selle pidama. Reedel algab kõik jälle nullist ja ma olen kindel, et tuleb hoopis teistsugune mäng,“ sõnas Kandimaa.

Kahe võiduni peetava veerandfinaalseeria teine mäng peetakse reedel, 23. aprillil kell 18.00 Tartus. Vajadusel on kolmas mäng laupäeval, 24. aprillil kell 17.00 Raplas.

No Comments

Comments are closed.