Veerandfinaale alustati kindla võiduga

Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseerias Tartu Ülikool Maks & Moorits ja KK Viimsi vahel peeti avamäng Tartus ning kodumeeskond võttis kindla 105:65 võidu. Tartu poolel said käe valgeks kõik 12 mängijat ning kõige resultatiivseim oli Rain Veideman 21 punktiga.

Tartu Ülikooli spordihoonesse oli värskelt peatreenerit vahetanud Tartu mängule kaasa elama tulnud 766 inimest, kes nägid avapoolajal tasavägist mängu. Esimesel veerandil kulges mäng küll kergelt Viimsi kontrolli all, ent tartlased said oma korvialuse mängu najal kõik liinid tööle ja mäng püsis võrdne. Viimsi võitis esimese perioodi 24:22. Teise veerandi keskel oli seis 29:29, kui Tartu tegi 12:2 spurdi ja haaras 41:31 eduseisu. Poolaja lõpuks suurenes vahe veelgi ja Devin Harrise kolmene lõpetas poolaja 51:34 Tartule.

Teisel poolajal suutsid tartlased oma kaitse tihedamaks keerata ning ka rünnakuid õnnestunult lahendada, mis tähendas, et kolmanda veerandi keskel tegi Anatoliy Shundeli kolmene seisuks 69:39 ja sellega oli mängu saatus suuresti otsustatud. Kolmanda veerandi viimasel sekundil tabas lähiviske Rain Veideman ja see tegi Tartu eduseisuks 78:45. Viimasel veerandil said Tartu poolel mänguaega juba ka nooremad mängijad, kes kõik suutsid ka skoori teha ja nii sai kodumeeskond veerandfinaalide avamängus kirja veenva 105:65 võidu.

Tartu poolel jõudsid seitse mängijat kahekohalise punktisummani. Rain Veideman viskas 21 punkti ja andis kaks korvisöötu, Rinalds Malmanis lisas 16 punkti ja kaheksa lauapalli. Märt Rosenthali arvele jäi 14, Hendrik Eelmäele 13 ning Devin Harrisele 12 punkti. Võrdselt 10 punkti peale jäid Davis Rozitis ja Anatoliy Shundel.

KK Viimsi resultatiivseim oli Aleksander Oliver Hint 18 punkti ja seitsme lauapalliga. Kevin Sündi arvele jäi 11 punkti ning Tydus Verhoeven sai kirja seitse punkti ja 12 lauapalli.

Kolme võiduni peetava seeria teine mäng on Viimsis reedel, 26. aprillil kell 19.00. Taas Tartusse tuleb seeria esmaspäeval, 29. aprillil. Vajadusel peetakse neljas mäng Viimsis 1. mail ja viies Tartus 3. mail. Veerandfinaalide võitja läheb edasi poolfinaali, kus tuleb vastane paarist Pärnu Sadam – Keila Coolbet ning Pärnu juhib seeriat 1:0.