Veel ei suudetud Ungaris eurosarja edasipääsu kindlustada

Tartu Ülikool/Rockil oli Ungaris võimalus lõpetada EuroChallenge veerandfinaalseeria, ent paraku tuli kodusaalis väga hästi mänginud Szolnoki Olajle alla vanduda 73:80 ning seega tuleb seeria teisipäeval Tartusse tagasi. TÜ/Rocki parim oli taas Tanel Kurbas 18 punkti ja kuue lauapalliga.

Mäng, mis skoori arengu poolest kulges suuresti teisipäevase mängu peegelpildina algas tartlaste ülekaaluga ja esimese veerandaja võitis TÜ/Rock 22:17. Teisel veerandajal hakkas aga ungarlaste mängurong täie hooga veerema ja pikalt hoiti tartlased vaid kahe punkti peal, samas kui eduseis suurendati seitsmele-kaheksale punktile. Poolajapausiks näitas tabloo Olaj 42:35 eduseisu.

Riideruumi jutuajamised mängupilti suurt muudatust ei toonud, pigem hakkas TÜ/Rocki pikkade vigadeprobleem veelgi enam tunda andma ja Szolnoki võistkonna ülekaal lauavõitluses andis neile uusi ja uusi rünnakuvõimalusi, mis lõpuks ka ära kasutati. Pidevalt Olaj kahekohalises eduseisus liikunud mängus said väljakuperemehed nautida suurimat vahet seitse minutit enne lõppu kui seis oli 72:57. Lõpuminutitel suutsid tartlased vahet küll tagasi mängida, aga kuuest punktist lähemale ei jõutud ja seega tuli vastu võtta 73:80 kaotus.

TÜ/Rocki peatreener nägi kaotuse põhjuseid lauavõitluses ja pallikaotustes. 

Täna jäime korvi all ja lauavõitluses totaalselt hätta. Ja lisaks on 17 pallikaotust sellise võistkonna vastu palju – vastased said neist lihtsaid korve ja võtsid meilt enesekindluse ära. Vastased väärivad üksteist, mõlemad kasutasid oma kodumängu maksimaalselt ära. Olles ise siin saalis, siis ma ei imesta, et nad on siin võtnud palju skalpe – see on raske saal ja kõva publik. Samas võitlesime kenasti lõpuni ja loodetavasti on teisipäeval kodus meil jällegi publiku näol eelis.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki skoori eest hoolitses taas kõige enam Tanel Kurbas visates 18 punkti ja võttes kuus lauapalli. Kõik oma punktid teisel poolajal visanud Vinny Simpson lõpetas 12 punkti peal. Vilmantas Dilys kogus 11 ja Gert Dorbek 10 punkti.

Szolnoki Olaj parim oli nagu Tartu mänguski Peter Lorant 16 punktiga. 11 punkti kogus eelmisest mängust vigastuse tõttu eemale jäänud Marton Bader ning 10 punkti jäi Justin Holiday arvele.

Paari võitja selgub seega teisipäeval, 18. märtsil Tartus kui algusega kell 19.00 pall mängu pannakse. Teada on ka vastane, kellega Final Four poolfinaalis vastamisi minnakse ning selleks on Venemaa klubi Ljubertsõ Triumph.

Teisipäeval kõik-kõik saali või televiisori ette ja aitame TÜ/Rocki finaalturniirile – mängu piletid on peagi Piletilevis müügil.

0 kommentaari

Lisa kommentaar