Valmierast saadi Eesti-Läti liigasse võidulisa

Tartu Ülikool Maks & Mooritsal oli pärast võidukat karikanädalavahetust tõehetk Paf Eesti-Läti liigas, sest samuti tabeli allosas oleva Valmiera GLASS VIA vastu võõrsil võitu väga vaja. Tartlaste õnneks kandus enesekindlus ka sellesse mängu ja algusest peale Tartu taktis toimunud kohtumine võideti 93:65. Hendrik Eelmäe kogus meeskonna parimana 21 punkti, Emmanuel Wembi toetas 16 punkti ja kuue lauapalliga.

Suure osa avaveerandist püsis mäng tasavägisena, ent viimase kolme minutiga pani Tartu kokku 18:2 spurdi. Edmunds Elksnise kaugvise viis esimese perioodi lõpuks Tartu 27:12 ette. Tartlaste tihe kaitsemäng jätkus ka teisel veerandil ja kodumeeskonnal oli suuri raskusi korvide saamisega. Samas rünnakul säras Tartu poolel Robin Kivi ja Emmanuel Wembi. Esimese poolaja lõpetas Hendrik Eelmäe korv, mille järel tabloo näitas 47:22 eduseisu.

Teisel poolajal läks mängupilt pisut tasavägisemaks, aga vahe püsis pidevalt paarikümne punkti kandis ja tõsiseks mänguks enam ei läinudki. Kolmanda veerandi lõpuks oli Tartu eduseis 70:45 ja oma hooaja kolmanda Eesti-Läti liiga võidu kirjutas Tartu meeskond tabelisse skooriga 93:65.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Nikolajs Mazursi sõnul mängis meeskond hästi nii kaitses kui rünnakul.

Täna algas asi kaitsest. Eriti esimesel poolajal saime oma kaitse pidama ja kontrollisime lauavõitlust. Saime mängu enda kätte ja see andis ka rünnakul kindlust juurde. Võistkonna peale kogunes 27 korvisöötu ja see näitab head võistkondlikku tegutsemist. Loodetavasti tegime kõikidele poolehoidjatele viimaste mängudega ilusa jõulukingituse ja nüüd saab hea tujuga pühadele vastu minna.Nikolajs Mazurs, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Kolm kaugviset tabanud Hendrik Eelmäe oli Tartu meeskonna resultatiivseim 21 punktiga. Kõige efektiivsemalt tegutsenud Emmanuel Wembi lisas 16 punkti, kuus lauapalli ja viis korvisöötu ning efektiivsusnäitaja 24. Edmunds Elksnis kogus 15 punkti ja andis viis korvisöötu. Robin Kivi arvele jäi 12 punkti.

Valmiera eest sai Klavs Dubults kirja 17 punkti ja neli lauapalli. Janis Kaufmanis viskas 15 ja Karlis Apsitis 11 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsal on nüüd Eesti-Läti liigatabelis kirjas kolm võitu ja üheksa kaotust. Järgmine võimalus võidulisa hankida on nädala pärast kui kolmapäeval, 29. detsembril tuleb aasta viimases mängus külla BC Kalev/Cramo.

No Comments

Comments are closed.