Valgat võideti võõrsil kindlalt ja jätkatakse KMLis kaotuseta

Tartu Ülikool jätkab võitmatuna G4S korvpalli meistriliigas. Valgas teeniti oma viies võit numbritega 78:61. Kuuest katsest viis kaugviset tabanud Rain Veideman kogus üleplatsimehena 20 punkti ja viis lauapalli.

Lühidalt:
Võtmemängija: Rain Veideman – kõige rohkem mänguminuteid teeninuna tabas suurepäraselt kaugviskeid ja hoidis üleval meeskonna aktiivsust.
Mängu number: Valga 22 pallikaotust ja Tartu Ülikooli 13 vaheltlõiget, millest paljud kiirrünnakuga lõppesid.
Suurim peavalu: Tartu Ülikooli kaugvisete tabavus oli 26%, 27st üritusest maandus korvis seitse ja neist viis Rain Veidemani käe läbi.

Mängueelselt
– Valga meeskond vahetas täna oma peatreenerit – seni meeskonda juhendanud Ozel Wellsiga lõpetati kehvade tulemuste pärast koostöö ning tema asemel juhendas mängu ajal  Valgat mängiva treenerina Edgars Cunda.
– Tartu Ülikoolil ei mänginud täna erinevate vigastuste tõttu kaasa Timo Eichfuss, Marek Doronin, Rain Raadik ja Sten Sokk.

Mängu käik
Veerandajad TÜ poolt vaadatuna 17:16, 13:12, 26:15, 22:18

Valga spordihoones oli mängu vaatamas paarsada inimest. Algusest peale visketabavusega hädas olnud Tartu Ülikooli vedas avapoolajal Rain Veideman, kelle kolmesed ülikoolimeeskonda eduseisus hoidsid. Esimene veerandaeg lõppes Tartu Ülikooli poolt vaadatuna 17:16 ning kuigi teise veerandaja keskel tehti 11:2 spurt ning vahepeal juhiti mängu kümne punktiga oli poolajavileks vahe kahanenud taas kahele punktile seisul 30:28 Tartu Ülikoolile.

Ülikoolimeeskond pani oma paremuse maksma kolmandal veerandajal, mil punktijoonele sai lisaks Veidemanile ka Bill Amis. Veerandaja keskel sunniti valgalased rohketele pallikaotustele ning sellest saadi mitmeid kiirrünnakuid. Kolmanda veerandaja lõpuks oli sisse tehtud 13-punktiline vahe seisul 56:43 Tartu Ülikoolile. Viimasel neljandikul suurendas Tartu Ülikool vahet veelgi ja peamiselt tuli see tänu Bill Amise heale tööle. Mängu lõpuks oli seis 78:61 ja sellega teenis Tartu Ülikool oma viienda võidu koduses meistriliigas.

Resultatiivseimad
Tartu Ülikooli parimana kogus 20 punkti ja viis lauapalli Rain Veideman. Bill Amis lisas kaksikduublit märkivad 17 punkti ja 10 lauapalli. Tanel Kurbase arvele jäi 10 punkti.

Valga resultatiivseim oli Ando Tagamets 15 punkti ja kaheksa lauapalliga. Samuel Cricelli kogus samuti kaksikduubli 13 punkti ja 10 lauapalliga. Mängiv treener Edgars Cunda viskas 10 punkti, võttis kuus lauapalli ja andis neli korvisöötu.

Peatreener Indrek Visnapuu kommentaar
„Seadsime täna ülesandeks kaitses korralikult mängida ja saime sellega hakkama. Teisel veerandajal saime korra juba eest, aga siis nad panid maa-ala vastu ja meie esimesed lahendused selle vastu ei õnnestunud. Maa-ala andis meile palju viskekohti, aga visked ei kippunud täna minema. Kui karikavõistluste raames ei osutanud nad eriti mingit vastupanu, siis täna mängisid nad lõpuni korralikult mängu ära.“

Numbrite võrdlus (TÜ vs Valga)
Visketabavus – 38,8% vs 34,4%
1P – 19/33 (58%) vs 14/17 (82%)
2P – 19/40 (47%) vs 16/48 (33%)
3P – 7/27 (26%) vs 5/13 (39%)
Lauapallid (ründelaud) – 39 (17) vs 44 (16)
Korvisöödud – 11 vs 6
Pallikaotused – 10 vs 22
Vaheltlõiked – 13 vs 7

Tabeliseis
Tartu Ülikool jagab võiduprotsendilt turniiritabelis esikohta Kalev/Cramoga ja mõlemad on kogunud viiest mängust viis võitu. Kaks mängu rohkem pidanud Rakvere Tarvas on viie võidu ja kahe kaotusega kolmandal kohal.

Järgmine mäng
Reedel, 18. novembril mängitakse turniiritabelis kuuendal real asuva TTÜ korvpallimeeskonnaga. Kohtumine algab Tallinna Tehnikaülikooli spordihoones kell 18.30.

No Comments

Lisa kommentaar