Valgas tehti ajalugu – vastane hoiti 31 punkti peal

Tartu Ülikool/Rocki meeskond pidas selle aastanumbri viimase G4S korvpalli meistriliiga kohtumise Valgas, kus ühtlasi tehti ka Eesti korvpalli ajalugu – Valga Maks ja Moorits alistati 90:31. Viisikute kaupa mänginud TÜ/Rocki eest kogus väljakult eksimatult tabanud Silver Leppik 19 punkti.

Valga spordihoonesse kogunenud pisut üle 100 inimese nägid Eesti meistriliiga viimaste aastate üht ühepoolseimat mängu. Kui esimesel veerandajal suutis kodumeeskond veel pisutki vastupanu osutada – veerandajaga koguti 11 punkti ehk ligi kolmandik kogu punktisaagist – siis edasi läks mäng ainult ühte korvi.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe mängitas mehi viisikute kaupa ja mängu käigus vahetas ainult tsentreid. Seega kogusid enamik mängijaid täpselt 20 mänguminutit. Poolaja 53:15 võitnud tartlased ei andnud turniiritabelis kuuendal kohal olevale Valga meeskonnale armu ka teisel poolajal ja tõeliselt innukalt tegutseti kaitses ja see tõi kaasa ka kindluse rünnakul. Mängu lõppskooriks kujunes ülekaalukas 90:31 võit.

Gert Kullamäe sõnul näitasid mehed üles väga head suhtumist. „Mehed käitusid täna väljakul väga professionaalselt. Keegi ei teinud endale allahindlust ja väga hea suhtumine poiste poolt eriti veel arvestades, millise mängu pealt tuldi. Olen meestega väga rahul,“ sõnas Kullamäe mängujärgselt.

Eksimatult neli kaugviset tabanud Silver Leppik panustas võitu 19 punkti ja neli vaheltlõiget. Joosep Toome oli lähedal kaksikduublile visates 15 punkti ja võttes kaheksa lauapalli. Ivan Nelyubov, Rain Veideman ja Timo Eichfuss kogusid võrdselt 10 punkti.

Valga poolel kogus ainsana kahekohalise punktisumma Joonas Järvelainen, kelle arvele kanti 11 punkti ja kuus lauapalli.

TÜ/Rockil on nüüd tabelis kirjas 12 võitu ja sellega juhitakse kindlalt G4S meistriliiga tabelit. Juba mõne päeva pärast ootab aga meeskonda märksa tähtsam lahing, kui teisipäeval minnakse Prantsusmaal vastamisi JDA Dijoni meeskonnaga ning kaalul on edasipääs Eurochallenge D alagrupist.

2 kommentaari

Lisa kommentaar