Valgas teeniti võit Tarva üle

Tartu Ülikool Maks & Moorits pidas oma Paf Eesti-Läti liiga 21. mängu Valga publiku ees ning pingelise mänguga alistati Rakvere Tarvas 70:67. Emmanuel Wembi oli Tartu efektiivseim 12 punkti, 13 lauapalli ja efektiivsusnäitajaga 25.

Tartu meeskonna lootsi Nikolajs Mazursi hinnangul tõi edu parem kaitsemäng. „Mõlemad meeskonnad mängisid väga füüsilist mängu. Võitsime tänase mängu kaitsega. Neljandal veerandil tegime vaheltlõikeid, saime kiirrünnakutest punkte ja edu sisse. Rünnaku poolel olime täna aga rabedad ja ei teinud alati õigeid otsuseid. Aga nagu selliste mängude puhul ikka, siis võidupunktid on peamised,“ sõnas Mazurs.

Valga spordihoonesse oli kohtumist vaatmaa kogunenud üle 300 inimese ning publiku rõõmuks püsis mäng ka lõpuni tasavägine. Tartu alustas kohtumist küll paremini ja pääses mängu 10:4 juhtima, aga avaveerandi lõpuks viis Jamarue Greggi korv Tarva ette 18:17. Teisel veerandil ei läinud vahe üle paari punkti kummalegi poolele ning pikale pausile mindi Tartu 35:32 juhtimisel.

Teise poolaja alguses läks Tartu mängu viiega juhtima, aga 9:0 spurt viis peagi läänevirulased ette. Suurt vahet siiski sellest sisse ei tulnud ja vastastikku korve vahetades lõppes kolmas veerandaeg 56:56 viigiseisul.

Neljandal veerandil hakkas Tartu tihedam kaitsesurve paremini edu tooma ja tasapisi suudeti nelja-viie punktilist eduseisu hoida. Tarva liidri Aleksa Nikolici vaheltlõige ja pealtpanek tõi Tarva kahe punkti kaugusele seisul 64:62 ja veel minut enne kohtumise lõppu tegi Toms Kedise korv vahe minimaalseks seisul 68:67. Emmanuel Wembi pealtpanek tegi aga Tartu võidunumbriteks 70:67.

Emmanuel Wembi sai 30 mänguminutiga kirja 12 punkti ja 13 lauapalli ning oli meeskonna efektiivseim. Robin Kivi lisas 14, Oliver Suurorg 13 ja Adomas Drungilas 10 punkti.

Aleksa Nikolic oli Tarva parim 15 punkti, 11 lauapalli ja kaheksa korvisööduga. Jamaure Gregg viskas 13 punkti ja noppis kaheksa lauapalli, Igor Josipovic lisas 12 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsal on Eesti-Läti liiga tabelis kirjas kaheksa võitu ja 13 kaotust ning sellega ollakse esimesena play-offi piiri all üheksandal real. Rakvere Tarval on neli võitu ja 17 kaotust ning sellega ollakse eelviimasel ehk 13. kohal.

Veebruarikuuks on Tartu mängud mängitud, sest ees on ootamas koondisepaus. 1. märtsil mängitkase ENBL mäng tšehhide Brno meeskonnaga ning Eesti-Läti liigas võõrustatakse 5. märtsil TalTech/Optibeti meeskonda.