Valgas avati Eesti-Läti liiga hooaeg võiduga

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond alustas Paf Eesti-Läti liigat 90:84 võiduga Valga/Valka Maks&Mooritsa üle. Tartu Ülikooli parim oli tsenter Adomas Drungilas 22 punkti, viie korvisöödu ja kolme lauapalliga.

Valga spordihoones mõnesajapealise publiku ees peetud kohtumist asusid tartlased dikteerima esimese veerandi keskel tehtud 16:3 spurdiga, mida alustas Martynas Mažeika ühe ja lõpetas kahe kaugviskega. Avaveerandi võitis Tartu Ülikool 30:18.

Teisel veerandil paisus vahe kohati juba paarikümnepunktiliseks. Kui poolaja lõpuni jäi pisut alla viie minuti näitas tabloo Tartu 44:24 eduseisu. Poolajavileks tuli Valga/Valka meeskond küll pisut lähemale, aga pikale pausile mindi siiski Tartu Ülikooli 51:37 eduseisus.

Poolajapausil tulid paremini tagasi Valga/Valka mängijad ja mõne minutiga vähendati vahe üheksa peale. Robert Valge kaks kaugviset ja korv Kregor Hermetilt viisid aga tartlased taas ohutumatesse vetesse. Kolmanda veerandi lõpuks juhtis Tartu Ülikool 70:54.

Viimast neljandikku mängis kodupubliku rõõmuks Valga/Valka kõige südikamalt. Kui avapoolajal tabasid tartlased väga hästi, siis teisel poolajal hakkasid visked mööda minema ja sealt noppisid lauapalle peamiselt Valga/Valka mängijad. Üha enam hakkas see mängupilt mõjutama ja võõrustajad suutsid oma kaotusseisu järjest vähendada. Esmalt jõuti 8:0 spurdiga seitsme punkti kaugusele. Spurdile pani väikese pausi Adomas Drungilase kaugvise, aga kohe jätkas Valga oma tagasitulekut ja viskas veel kümme vastuseta punkti, mis lõpuks seisu 73:73 peal viigistasid. Tartu Ülikooli õnneks suutis aga Henrik Eelmäe sellele laviinile pidurid peale panna, kui tabas kaugviske ja kohe otsa kiirrünnakust palli pealt surus. Sealt said tartlased oma kindluse tagasi ja suurendasid vahe taas seitsmele-kaheksale. Mängu lõpuvile kõlades olid tablool Tartu Ülikooli 90:84 võidunumbrid ja esimesed kaks võidupunkti turniiritabelis kirjas.

Tartu Ülikooli rünnakut vedas Adomas Drungilas 22 punkti ja viie korvisööduga. Martynas Mažeika sai 20 punkti ja 10 korvisööduga kirja kaksikduubli. Neli kaugviset tabanud Robert Valge lisas 18, Kregor Hermet 13 ja Hendrik Eelmäe 10 punkti. Tartlaste konnasilm oli lauavõitlus, mis kaotati koguni 24:43.

Valga/Valka Maks&Mooritsa silmapaistvaim mängija oli alles 18aastane ja 212cm pikkune Filipp Gafurov 17 punkti ja kaheksa lauapalliga. Vladimir Bulatovic viskas 16, Branko Jereminov 15, Timo Eichfuss 12 ja Michael Best 11 punkti.

Tartu Ülikooli peatreeneri Priit Vene hinnangul kõikus meeskonna mäng liiga palju. „Täna oli üles alla kõikumisi liiga palju. Andsime neile vabadust liiga palju, neil läksid mõned õnnevisked sisse ja me ei suutnud täna lauda kontrollida. Üritame kaitses eemalt agressiivselt võtta ja siis tulevad rasked visked, mille pallid kukuvad juhuslikematesse kohtadesse. Vastased suutsid täna neid paremini ära noppida. Aga oluline, et võidu saime kätte. Vaatame asjad üle ja positiivset oli siin ka,“ sõnas Vene.

Viimasel veerandil olulised viis järjestikkust punkti toonud Hendrik Eelmäe sõnul tekitas tasavägine mäng võitlusvaimu eelseisvaks euromänguks. „Kui me oleksime siit kergema mängu saanud, siis oleks võib-olla enesekindlamad, aga samas on nüüd meil jalad maa peal ja valmis võitluseks ka soomlastega. Lauapallide osas peame lihtsalt rohkem võitlema, ise ka lasin paari korda liiga lihtsalt vastastel lauda võtta,“ ütles Eelmäe.

Tartu Ülikoolil ootavad nüüd ees kaks mängu FIBA Europe Cup kvalifikatsiooniringis. Alagrupiturniirile pääsemiseks tuleb kahe mängu kokkuvõttes alistada Joensuu Kataja Basketi võistkond. Esimene mäng on Tartus kolmapäeval, 2. oktoobril kell 19.00. Korduskohtumine Joensuus on nädal hiljem ehk 9. oktoobril kell 18.30.