Valga-Valka alistas Tartu Ülikooli

Alexela KMLis kindlustas BC Valga-Valka Maks&Moorits oma teist tabelipositsiooni veelgi, võites kodus Tartu Ülikooli 91:87 (51:38). Nagu kõigis kuues võidetud mängus, viskas Valga-Valka ka täna 90 punkti täis.

Lisaks sellele märgilisele 90 punktile on oluline lisada, et Valga-Valka (edaspidi VV) ei olnud võitnud Tartut kaheksa aastat, 27 mängu ilma võiduta (!). Mullu kaotas VV Tartule kolm mängu keskmiselt 21 puntkiga.

Tänast mängu alustati teadmisega, et kodumeeskonna üks esimesi vahetusi, Elvijs Miculis jätab mängu vigastuse tõttuvahele. Terveks pole Tartu poolel saanud ka Vytenis Cizauskas. Mõlemad mängisid sisuliselt kaheksakesi.

Kuid täna oli Valga saalis PUBLIK, umbes 500 inimest, kes tegid kohati samasugust lärmi nagu 800-900 inimest Rapla saalis. Meeskond sai suurt tuge publiku toetusest, respekt neile! On väga meeldiv, et võidud on toonud ka Valga-Valka publiku sedavõrd asja juurde, nautima väikelinna edu ja neile kaasa elama. Reedeõhtune emotsioon missugune!

Esimene poolaeg oli võitluslik, Valga-Valka võitis selle 51:38. VV sai mängida kodus oma mängu, Tartu kaitsemäng tekitas valgeid laike ja suuri mõttekohti. VV pani kaugelt 8st 5 sisse ning seda enam lähedalt (58 %), Tartu tegi aga 9 pallikaotust VV 4 vastu.

Kolmandal veerandil võis vaataja ennast tabada mõttelt, kas VV ehk suurt edu liiga vara ei saavutanud. 23. minutil oli seis kodumeeskonna kasuks 61:40. Ometi, Kitsing, Sokk ja Eelmäe võtsid ja step-by-step tassisid külalismeeskonda lähemale. Eelmäe 2+1 rünnaku järel oli seis 27. minutil 65:54 Valgale ning Freimanis sai VV poolel neljanda vea. Mitu ohumärki. Kolmanda veerandi võitis Tartu 24:20, kuid viimasele mindi vastu VV eduseisus 71:62 (Tartu ei teinud III. v ühtegi pallikaotust).

Neljas veerandaeg. VV oli tänu võitu väärt. Tartul ei õnnestunud saada viimase veerandi algusesse kergeid korve ja kuigi ikkagi leiti tagavarauks, et jõuda PEAAEGU järgi, siis umbes minut aega jäi see Tartu-Valga rong hiljaks… Paar Valga ründelauda, mõned kodumeeskonna kordusvisked, paar Tartu leegionäride rumalust – kõik need kokku ei lasknud Tartul ennast viiki mängida.

Kolm minutit enne lõppu tabas Freimanis Kitsingu vastu seisuks 88:73. Kõik läbi? Ei. Cook vastas kolmesega (88:76), VV luhtas oma rünnaku ning Kitsing tabas omakorda kaugelt (88:79). Järgnevalt tegi küll Cook ise totra lahenduse (ja ta võeti Vene poolt ka välja), kuid 1.18 enne lõppu tegi Sokk kaugelt 88:82. Seejärel oli mingi jama laua poolt käima panema jäetud kellaga, misjärel tabas kolmese Kitsing – 88:85. Jäi 26,2 sekundit. Lõpus mõistagi visati vabaviskeid. Ja kui muidu terve kohtumise jooksul oli VV tabanud neid kehvasti, siis lõpus läks Ernestas Bružasel 2/1 ja Edgars Lasenbergsil (hooaja protsent 87 %) 2/2 – skoor 91:87.

autor: Aldo Maksimov, basket.ee

No Comments

Comments are closed.