Valga alisati ühtlase esitusega

Tartu Ülikool/Rock pidas euromängude vahele ka ühe Alexela meistriliiga kohtumise kui Valgas astute vastu sealsele Maks&Mooritsa meeskonnale. Hooaja kaheksas võit kirjutati tabelisse numbritega 87:60. Timo Eichfuss oli TÜ/Rocki efektiivseim visates 13 puntki ja võttes kaheksa lauapalli.

Valga spordihoones peetud kohtumist jälgis tribüünilt paarsada inimest ja nende seas ka Austria fännireisi lõpetanud Rocki Fanclub seltskond. Nii nagu ka eelmisel hooajal sai TÜ/Rock euromängude vahele Valgaga mängudes kindlust koguda, kontrollisid tartlased ka seekordset mängu. Avaveerandaja 20:16 võitnud Rock sai teisel veerandajal mootori korralikult tööle ja avapoolaja lõpuks oli seis 48:31 Rockile.

Ühtlaselt mänguaega saanud TÜ/Rocki mängijad ei andnud järgi ka kolmandal veerandajal ning Valgal lasti visata vaid 12 punkti samas kui ise visati 25 ning sellega oli korralik edu neljandaks veerandajaks tehtud. Viimasel neljandikul anti küll pisut järgi, ent mäng võideti lõpuks kindlalt 87:60.

Mängus, kus kahekohalise punktisumma kogusid TÜ/Rocki poolel viis mängijat tegutses kõige efektiivsemalt Timo Eichfuss kogudes 23 mänguminutiga 13 punkti ja kaheksa lauapalli. Samuti 13 punki peale jäid Joosep Toome ja Tanel Kurbas. Võrdselt 11 punkti peale jäid Vincent Simpson ja taas vigastusjärgse pausi järel 15 mänguminutit teeninud Augustas Peciukevicius.

Valga/Maks&Mooritsa eest kogus Edi Sinadinovic 17 punkti ja viis korvisöötu. Võrdselt 15 punkti kogusid Viljar Veski ja alles äsja Valgaga liitunud lätlane Jurijs Aleksejevs.

TÜ/Rocki peatreeneril Gert Kullamäel oli hea meel, et sai mänguaega anda kõikidele ning et vigastuspausilt on tagasi Augustas Peciukevicius. „Eriti hea meel, et noored said ka väljakule ja tegid hea mängu. Püüdsin arvestada sellega, et homme on juba kell kolm järgmine mäng ja need, kellel tavaliselt suurem koormus, said puhata,“ sõnas Kullamäe. „Hea meel ka selle üle, et Augustas mängis väga tublilt ja sai lähemale meeskonnale ja mängurütmi sisse. Janar Talts alustas kohe hästi ja ei näinud teda põhjust ka üle viie-kuue minuti kasutada.“

TÜ/Rockile oli see kaheksas võit Alexela korvpalli meistriliigas ning sellega ollakse turniiritabelis teisel kohal.

Homme peab TÜ/Rock karikavõistluste veerandfinaalmängu TYCO Raplaga ja seda Viljandis algusega kell 15.00. TÜ/Rocki järgmine kodumäng on otsustava tähtsusega euromäng rootslaste Södertälje Kingsi vastu. Kohtumine algab TÜ spordihoones teisipäeval, 19. novembril kell 19.00.

No Comments

Lisa kommentaar