Vahegrupp lõpetati võiduga Gaz Metani üle

EuroChallenge vahegrupi võidu juba kindlustanud Tartu Ülikool/Rock pidas Rumeenias grupi viimase kohtumise ning nigela avapoolaja järel lükkas teisel poolajal gaasi põhja ja alistas Gaz Metan Mediase teist korda sel hooajal kindlalt 90:66. Valmo Kriisa ja Joosep Toome olid TÜ/Rocki resultatiivseimad võrdselt 15 punktiga.

Et vahegrupi võit oli juba kindlustatud, siis said rohkelt mänguminuteid need, kes muidu vahetusmeeste rollis. Juba algkoosseisu oli ülendatud Kristen Meister ja Timo Eichfuss ning kohtumise avaminutitel surusid tartlased võõrustajatele oma tahtmise peale. Veerandaja keskel aga said ka rumeenlased paremini liikuma ning kuigi sel hooajal väga head viskekätt näidanud TÜ/Rocki meeskond mängis küll viskekohad välja, siis kuidagi ei saadud palle kaare tagant sisse. Tänu korralikule lauavõitlusele püsisid aga tartlased mängus ja poolajaks oli Gaz Metani eduseis 44:40.

Poolajapausil luges aga peatreener Kullamäe meestele korralikult sõnad peale ning saatis kuueks minutiks platsile ka Janar Taltsi ning TÜ/Rocki mäng muutus oluliselt – kaitses saadi pidama ning veerandaja keskel oli neljapunktiline kaotusseis pööratud viiepunktiliseks eduseisuks ja enne viimast neljandikku oli vahe juba 14 punkti seisul 68:54. Viimasel neljandikul hoidis TÜ/Rock soliidset eduseisu ja kuigi veerandaja keskel tekkis korraks hetk, kus rumeenlased vahe seitsmele punktile vähendasid, hoidis peatreener Kullamäe oma põhimehi pingil ja lasi vahetusmeestel pingelised minutid üle elada. Kristen Meisteri oluline kaugvise lõpetas TÜ/Rocki korvipõua ja sealt edasi said viskekindluse tagasi ka teised mehed ning mäng lõpetati korraliku 90:66 ülekaaluga.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul tahtis ta noortele mängumeestele palju mänguaega anda. „Selle mängu kindel eesmärk oli anda mänguminuteid noortele, kes need ka auga ära kasutasid ja võitlesid kõvasti. Kahju, et Kristen lõpus pisut hüpeliiget vigastas . Meil on pikk reis käsil ja öösel hakkame sõitma juba lennujaama poole, seega tahtsin teatud mehi säästa ja samas oli vaja, et kõik saaksid oma mängurütmi proovida,“ sõnas Kullamäe. „Teisel poolajal läks meie kaitse aktiivsemaks, kuna meil oli jõudu rohkem. Lisaks viskasime sisse nendelt kohtadelt, mille me ka esimesel pooalajal välja mängisime, aga kust me mööda panime. Sellega saime rütmi kätte ja mängu kontrolli enda kätte.“

Hüppeliigesega hädas oleva Gert Dorbeku seis on lahtine. „Seis on ebaselge, tal jalg teeb ikka valu ja ta on mõne meeskonnatreeningu ka vehel jätnud. Vaatame, mis seis neljapäeval on,“ ütles Kullamäe.

TÜ/Rocki parimatena kogusid võrdselt 15 punkti nii Valmo Kriisa kui ka Joosep Toome. Kriisale lisaks ka neli korvisöötu ja Toomele viis lauapalli. Võrdselt 10 punkti peale jäid Vilmantas Dilys ja Vincent Simpson. TÜ/Rockil said käe valgeks kõik 11 platsil käinud meest, vaid Gert Dorbek jälgis mängu pingilt, sest ei olnud piisavalt põhjust et hüppeliigesevigastusest taastuvat mängijat vaja oleks olnud.

Gaz Metan Mediase parim oli nagu Tartuski peetud mängus Radomir Marojevic 17 punktiga. Aurelian Dumitrescu viskas 13 ning Slavisa Bogavac 12 punkti.

TÜ/Rock mängib järgmise euromängu kahe võiduni peetavas veerandfinaalseerias, kus vastaseks on Ungari meeskond Szolnoki Olaj KK. Paari esimene kohtumine on teisipäeval, 11. märtsil TÜ spordihoones ning kaks päeva hiljem, 13. märtsil Szolnokis. Vajadusel on kolmas mäng 18. märtsil taas Tartus.

Enne seda mängib aga TÜ/Rock ka Balti liiga 1/8 finaalseeria, kus kahe kohtumise kokkuvõttes selgitatakse parim Jekabpilsi vastu. Esimene mäng peetakse juba neljapäeval, 27. veebruaril Lätis ning otsustav kohtumine esmaspäeval, 3. märtsil Tartus algusega kell 19.00.

No Comments

Lisa kommentaar