Väga noor TÜ/Rock teenis Pärnust magusa võidu

Alexela KML põhiturniiril teise koha kindlustanud Tartu Ülikool/Rock saab viimastes mängudes anda minuteid noortele ja väga noortele mängijatele. Pärnu peetud kohtumises jäid koju viis põhimeest ja mänguaega said muidu väiksema koormusega mängijad. Viimase veerandajaga õnnestus tartastel mäng enda kasuks keerata tulemusega 70:61. Kristen Meister tõi parimana 18 punkti, Karolis Petrukonis sai kirja kaksikduubli 12 punkti ja 11 lauapalliga.

Pärnu spordihoones mõnesajapealise publiku ees peetud mängust kujunes sellegipoolest korralik lahing. TÜ/Rockil jäid teisipäevase Triobet BBL finaalseeria ootuses koju harjutama Janar Talts, Tanel Sokk, Gert Dorbek, Evaldas Žabas ja Brian Harper. See tähendas aga seda, et Rocki korvpallikoolist võeti meeskonda Robin Kivi, Märt Rosenthal ja Ander Peiponen. Pärnakatel ei teinud haiguse tõttu kaasa Paulius Petrulevicius.

Harjumatu koosseisuga ja ilma põhimängujuhtideta TÜ/Rock otsis oma mängurütmi tükk aega. Esimeste minutitega sai Pärnu Sadam mänguohjad enda kätte ja tartlastel jäi ülesandeks sabas püsida. Karolis Petrukonise pealtpanek lõpetas esimesed kümme mänguminutit 14:19 kaotusseisul.

Teisel veehandel oli TÜ/Rocki mängiajtel veelgi enam tegemist on rünnakutele lõpu leidmisega ja vahe venis veelgi. Reinar Halliku kaugvise tõi küll meeskonna korraks seitsme punkti kaugusele, aga ohtrad pallikaotused ja allajäämine lauapallides tähendas seda, et poolajaks oli TÜ/Rock jäänud 29:40 kaotusseisu.

Pärast poolaja mõttepausi hakkasid tartlased aga vaikselt oma mängu leidma ja tasapisi taas mängu tagasi saama. Robin Kivi kaugvise veerandi keskel vähendas vahe seitsmele seisul 37:44. Mark Dorris ja Joonas Järveläineni korvidest püsis Pärnu veel ees, aga veerandi viimaste minutitega said tartlased üha lähemale. Reinar Halliku viimase sekundi kolmene tõi kolme veerandaja järel tabloole numbrid 52:56.

Viimasel veerandil hakkas ka noortest mängiajtest koosnevat Pärnu Sadamat ilmselt kummitama võidu võimalus, sest nende rünnakumäng lagunes täielikult koost. Meeskond kogus viimase neljandikuga vaid viis punkti ja kõik need tulid mängujuhi Norman Käbini käe läbi – üks korv veerandi algul ja kaugvise kolm minutit enne lõppu. Suure osa veerandist olid ka tartlased hädas korvi saamisega, aga oma osa mängis seegi, et peatreeneri otsusel kandsid ka lõpuminutitel mänguvastutust noored ja näiteks Tanel Kurbas kogus vaid üheksa mänguminutit, needki kõik esimesel poolajal. Mängu viimase kolme minutiga leidsid TÜ/Rocki mängijad aga oma rünnaku üles ja nii kallutati mäng lõpuks enda poole. Lõppnumbriteks 70:61.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul vedasid noored mängijad lõpus välja.

Mõlemalt poolt käis kõva andmine ja võibolla kohati jäi mängukvaliteedist puudu, aga võitlust oli kõvasti. Mul on hea meel, et meie noored, küll paari vanema abiga, vedasid lõpuni julgemalt välja. Hetkel on meie prioriteet Balti liiga finaal ja sellest tulenevalt jäid viis meest Tartusse. Neil on ilmselgelt finaalides suurem koormus ja see oli treenerite otsus nad täna koju jätta.Gert Kullamäe TÜ/Rock peatreener

Vaata, kuidas võtavad mängu kokku 18p toonud Kristen #Meister ja peatreener Gert #Kullamäe

Posted by Tartu Ülikooli korvpallimeeskond on 26. märts 2016. a.

TÜ/Rocki parimana tõi Kristen Meister 18 punkti ja võttis viis lauapalli. 21 minutiga kogus Karolis Petrukonis kaksikduubli 12 punkti ja 11 lauapalliga. Samuti 12 punkti said kirja Saimon Sutt ja Reinar Hallik.

Pärnu Sadama parimad olid võrdselt 13 punktiga Joonas Järveläinen ja Robert Valge. Norman Käbin lisas 10 punkti ja viis korvisöötu.

TÜ/Rockil on Alexela KML põhiturniiril pidada veel kaks mängu – neljapäeval, 31. märtsil kohtutakse võõrsil BC Kalev/Cramoga ning reedel, 8. aprilil Valgas sealse Maks&Mooritsaga.

Enne neid mänge ootab aga tartlasi ees Triobet BBL finaalseeria Šiauliaiga. Kahe mängu kokkuvõttes parima selgitamisega alustatakse teisipäeval 29. märtsil Tartus ning Triobet BBL võitja selgub kolmapäeval, 6. aprillil Šiauliais.