Vaevaline hooaja algus jätkus kaotusega Raplale

Tartu Ülikool/Rock pidas oma hooaja esimese ametliku kodumängu ja tasavägise heitluse järel tuli vastu võtta kaotus TYCO Raplalt, kusjuures enamikku kohtumist kontrollisid tartlased. Aga mängu lõppskooriks jäi 68:74. TÜ/Rocki parimad olid võrdselt 13 punktiga Valmo Kriisa ja Tanel Kurbas.

Tartu Ülikooli spordhoonesse kogunenud tartlased lootsid näha, kuidas TÜ/Rock viimaks ometi leiab oma rünnakurütmi ja saab kohtumisest Raplaga hea emotsionaalse laksu. Paraku näitas aga juba avaveerandaeg, et lihtsalt ei tule midagi ja kuigi TÜ/Rock hoidis kohtumise eduseisu, ei suudetud head koostööd ja teineteisemõistmist leida. Avaveerandaeg väljakuperemeestele 15:11 ning poolajaks oli vahe kaheksa peal, seisuks 34:26.

Skoorimise poolelt juhtuma hakkas teisel poolajal. Külalised Raplast, kes olid mängule tulnud valge vormiga ning et tartlastegi koduvorm on valge, pidid raplakad kandma treeningveste, ei lasknud ennast heidutada Valmo Kriisa kahest järjestikkusest kaugviskest, mis kaks minutit enne veerandaja lõppu tabloole 54:43 eduseisu tõid. Enne viimase neljandikku oli seis 54:47 tartlastele, aga kui neljandat perioodi sai mängitud minut oli vahe vaid kahe punkti peal – 54:52. Kriisa ja Kurbas hoidsid TÜ/Rocki veel ees, ent kolm ja pool minutit enne lõpuvilet viis Kristers Zeidaksi korv külalised 63:62 ette ja kodupubliku meelehärmiks enam TÜ/Rock ette ei saanudki. Järjepanu ebaõnnestumised rünnakul, andis raplakatele uusi võimalusi, mida nad ka hästi ära kasutasid. Lõpuminuti vabaviskevõistlusest suurenes vahe veelgi ja lõpusireeni kõlades näitas tabloo karmi, aga õiglast 68:74 kodumeeskonna kaotust.

Vanameister Valmo Kriisa tabas kuuest kaugviskest neli ja tõi kokku 13 punkti. Samuti 13 silma peale jäi Tanel Kurbas. Joosep Toome kontole kogunes 12 punkti ja viis lauapalli. TÜ/Rockil tegi Tanel Sokk küll soojenduse kaasa, aga seljavigastuse tõttu mängu ei sekkunud.

TYCO Rapla vedas võidule Kristers Zeidaksi ja Rait Keerlese võrdselt 16 punkti. Mängujuht Rait-Riivo Laane kogus 13 punkti ja andis kolm korvisöötu. Andre Pärna arvele jäi 11 punkti.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe sõnul vedas teise poolaja kaitse alt. „Rünnak tuleb meil nii või naa praegu raskelt, aga see, et lasime neil teisel poolajal visata 48 punkti on liig mis liig. Kaitses loovutasime positisooni liiga kergelt ja lasime üks-üks olukordades ära teha. Lisaks said nad mõned kaugivsked ka sisse ja oligi initsitatiiv käes. Rünnakul jääb praegu puudu meeskondlikkusest ja oleme mänguliselt augus. Aga püüame sellest välja tulla – teisipäeval on juba uus lahing ja siis on näha, kas tänane oli õpetlik kaotus või mitte.“

Et TÜ/Rocki mängud lähevad tabelisse topeltarvestusena, siis on kahe pärismängu järel Alexela KML turniiritabelis kirjas neli kaotust ja ei ühtegi võitu.

Pikka mõttepausi TÜ/Rock ei saa, sest juba teisipäeval, 14. oktoobril tulevad külla noored ja näljased TTÜ tudengid. Loodetavasti on meie saalis suur abi Tartu tudengitest, kes sügispäevade käigus ehk leiavad aega ka pisut rokkida.

0 kommentaari

Lisa kommentaar