Uuel hooajal jätkame uue nime all

Baltimaade juhtiv meediakontsern Eesti Meedia sõlmib Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubiga viieaastase koostöölepingu, millega asub uuest hooajast Tartu Ülikooli kõrvale klubi korvpallimeeskonna nimisponsoriks. Saku Õlletehas jätkab meeskonna toetamist suursponsorina.

Käesoleva hooaja lõpuni kannab meeskond nime Tartu Ülikool/Rock. Lähtuvalt kokkuleppest nimisponsoriga kasutatakse meeskonna nimes edaspidi Eesti Meedia kontserni juhtiva ajalehe Postimees kaubamärki. Seega on alates 2016/17 hooajast meeskonna võimalikuks nimekujuks Tartu Ülikool/Postimees.

Eesti Meedia juhatuse esimehe Sven Nuutmanni sõnul on nimesponsoriks asumine loogiline samm. „Kui vaadata, millised spordialad on Eestis populaarsed ning rahva ja fännide mõttes suured, siis kindlasti Tartu korvpall seda on. Tartu linn ja ülikool on sinna kõvasti panustanud. Nüüd tahame ka meie oma õla alla panna. See on pikaajaline ja vastutustundlik projekt ning me tahame, et uue võimaliku nimega korvpallimeeskond Tartu Ülikool/Postimees oleks vähemalt sama edukas ka tulevikus,“ lausus Nuutmann Tartu Postimehele.

Saku Õlletehase tegevjuhi Margus Kasteini sõnul jääb Saku ülikoolilinna meeskonna ja fännide juurde ka edaspidi. „Oleme Tartu Ülikooli meeskonnaga teinud koostööd juba üle viieteistkümne aasta, toetanud üksteist ka rasketel aegadel ning jääme kindlasti ka edaspidi toetama. Veelgi enam – plaanime korvpallile kui spordialale tervikuna laiemalt tähelepanu suurendada ning aidata Eestis korvpalli arendamisele kaasa,“ lisab Margus Kastein.

Tartu Ülikooli rektor prof Volli Kalm vaatab muudatustele otsa lootusrikkalt, sest uue nimisponsori ja sellega seoses teistegi võimalike toetajate lisandumine annab ülikooli meeskonnale täiendava kindlustunde ning võimaldab seada veelgi kõrgemaid sportlikke sihte.

Ka Tartu linn on valmistamas ette korvpalli toetamise uut lepingut järgnevateks aastateks, et ülikoolilinn paistaks rahvusvahelisel areenil jätkuvalt silma ka eduka korvpallilinnana.

Korvpallimeeskond Tartu Ülikool/Rock on valitsev Eesti meister. Käesoleval hooajal jõuti FIBA Europe Cup sarjas teise ringi. Selle hooaja peamised sportlikud eesmärgid on lisaks korralikele esitustele eurosarjas ka Triobet Balti liiga ning Alexela Eesti korvpalli meistriliiga võit.

Loe ka pikemat uudist ja täiendavaid kommentaare Postimehe artiklis – http://pluss.postimees.ee/3586201/huvasti-rock-postimees-tere-tulemast 

0 kommentaari

Lisa kommentaar