Utena Juventus kinkis esimese Balti liiga kaotuse

Tartu Ülikool/Rock teenis hooaja esimese Balti liiga kaotuse Utenas sealse Juventuse vastu. Viiemänguline võiduseeria sai lõpu 87:99 kaotusega ja seda hoolimata Justin Ingrami 27 punktist.

Utena spordihoonesse kogunenud paarsada inimest olid tunnistajad sellele, kuidas tartlased küll esimesel veerandajal mängu juhtisid, ent selle lõpuks eduseisu käest andsid ja ülejäänud mängu tagaajaja rollis olid. Juba teisel veerandajal jäi TÜ/Rock ligi kümnepunktilisse kaotusseisu, aga see õnnestus Joosep Toome ja Justin Ingrami vedamisel peaaegu tasa mängida ja poolajale läksid meeskonnad võõrustajate 51:47 eduseisus.

Korraliku peo panid aga Juventuse mängijad püsti kolmandal veerandajal kui paari minutiga suurendati eduseis kümnele punktile ja sealt edasi hoiti tartlasi kolm minutit kuival ning visati ise 10 punkti. Veerandaja lõpuks juhtis Juventus 77:58. TÜ/Rock eelkõige Justin Ingrami eestvedamisel siiski ei murdunud ja ameeriklase 11 järjestikkust punkti hoidsid külalisi veel mängus ja vahe kümne punkti piires, aga sellest jäi mänguvõidu ohustamiseks siiski väheks ja Balti liiga esimene kaotus tuli vastu võtta numbritega 87:99.

28 minutit mänginud Justin Ingram kogus 27 punkti ja tabas seejuures väljakult viskeid 10/15, neist kaugviskeid 3/6. Joosep Toome tegi korraliku mängu 18 punkti ja kuue lauapalliga. Egidijus Dimsa arvele kanti 13 punkti.

Juventuse ridades tegi oma senise hooaja parima esituse vahetusmees Laimonas Kisielius visates 22 punkti ja võttes kaheksa lauapalli. Võrdselt 17 punkti viskasid Karolis Petrukonis ja Darius Gvezdauskas. Gintautas Matulis kogus 13, Paulius Morkeliunas 12 ja Juventuse senise hooaja liidermängija ameeriklane Darrick Leonard lõpetas mängu 10 punkti ja kaheksa korvisööduga.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe hinnangul oli peamine puudus kaitsemängus. „Ääretult halb mäng just kaitse poolel – puudus piisav agressiivsus, lasime lihtsaid korve ja kaitsemäng lonkas nii meeskondlikult kui üks-ühele,“ sõnas Kullamäe. „Positiivse poole pealt loomulikult Ingrami hea mäng ja Joosep Toome parim mäng sellel hooajal, aga oleks tahtnud ikkagi euromängudele vastu minna võidu pealt.“

TÜ/Rock juhib endiselt Balti liiga B alagruppi viie võidu ja ühe kaotusega. Juventus on kolme võidu ja kahe kaotusega teisel kohal.

Järgmisel nädalal algavad TÜ/Rocki jaoks kauaoodatud Eurochallenge mängud ja esimene kohtumine on teisipäeval, 6. novembril Ukrainas Yuzhnõis kus kell 18.00 kohtutakse sealse Khimiku meeskonnaga. Esimene Eurochallenge kodumäng on 13. novembril ja vastaseks on siis Rumeenia klubi Gaz Metan Medias.

0 kommentaari

Lisa kommentaar