Ülikoolide duelli võitis Tartu

Tinglikult Eesti parima korvpalliülikooli tiitlile mängisid Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli võistkonnad. Duellist väljus pärast tasavägist esimest poolaega kindla võitjana lõpuks Tartu Ülikool skooriga 97:72. Rain Veidemanilt võitjate parimana 19 punkti.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud pool tuhat pealtvaatajat nägid tasavägist mängu esimese poolaja lõpuni. Viigilise (23:23) avaveerandaja järel läksid meeskonnad pikemale mõtlemispausile seisul 43:36 Tartu Ülikoolile.

Kolmanda veerandaja alguses tehtud 18:3 spurt aga pööras mängu selgelt Tartu Ülikoolile ning viimasele veerandajale mindi seisul 77:54. Kolmandal veerandajal näitas Tartu meeskond ladusat koostööd ja TTÜ kaitsest suudeti korduvalt ilusate pealtpanekuteni läbi mängida. Viimasel veerandajal said vahetusmehed koguda mänguminuteid ning mängu lõppseisuks kirjutati 97:72 võit Tartu Ülikoolile.

Rain Veideman oli võitjate parim 19 punktiga. Tanel Kurbas lisas 16 punkti ja viis lauapalli. Bill Amis ja Timo Eichfuss panustasid võrdselt 10 punkti, Amisele ka seitse lauapalli. Märkimisväärne on ka see, et meeskond tegi kokku 22 korvisöötu ja peaaegu kõik väljakul käinud mehed said korvisöödu kirja. Ja seejuures mängis meeskond ilma oma põhimängujuhi Sten Sokuta, kes väikesele jalavigastusele viidates mängu tsiviilriietes vaatas.

Illimar Pilk vedas TTÜ rongi 19 punktiga. Andrew Arnold sai hakkama kaksikduubliga kogudes 14 punkti ja 10 lauapalli. Kiur Akenpärgi arvele jäi 12 punkti.

Tartu Ülikool oli suurelt üle nii lauavõitluses (49:33) kui ka juba mainitud korvisöötude osas. Ka visketabavus oli kodumeeskonnal parem – 51% vastaste 37% vastu.

Tartu Ülikooli peatreener Indrek Visnapuu pidas mängujärgselt olulisimaks kiire mängutempo juures stabiilsuse leidmist. „Oleme senimaani oma joont hoidnud ja üritame mängida võistkondlikku mängu – loome olukordi ja anname lõpuks palli sellele, kes vaba on. Sellest ka suur korvisöötude arv,“ ütles Visnapuu. „Täna suutsime hoida mängus head tempot ja intensiivsust, aga ühtlase kvaliteedi osas on veel parandamisruumi. Kiire tempo juures eksimuste vähendamine ja situatsioonide õige hindamine on see, mille pealt arenemisruumi on veel küll.“

Tartu Ülikooli mängud jätkuvad laupäeval, 15. oktoobril kui Balti liiga raames võetakse vastu Tallinna BC Kalev/Cramo meeskond. Kohtumine algab TÜ Spordihoones kell 17.00 ning pilet mängule maksab 5€ ja sooduspilet 3€.

No Comments

Lisa kommentaar