Üks käes – Tartu Ülikoolile pronksiseeria avamängust võit

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond mängis täna õhtul Alexela korvpalli meistriliiga pronksiseeria avamängu, kus sai vastase, Pärnu Sadama, üle kodus kindla võidu, 72:54.

Tartu läks mängu esimest rünnakust juhtima ning mängis enesekindlalt. Pärnul seevastu esimesel veerandil väga head minekut ei olnud ning Tartu sai kiirelt korraliku eduseisu  – avaveerandi lõpuks 24:15. Teisel neljandikul mängupilt võrdsustus ning ka Pärnu mehed leidsid üksteist paremini nii kaitses kui ka rünnakul. Poolaja lõpetuseks kumbki osapool mängu lisaks kallutada ei suutnud ning 9-punktise vahega taas pausile mindigi – Tartu ees 40:31. Vahe viisakas, kuid mitte kindel.

Kolmas veerand oli taas Tartu kätes. Mängupildis domineeriti näiliselt lihtsa vaevaga ning külalistel selle vastu rohtu ei leidunud. Vahet suurendati nüüd märkimisväärselt ning tasapisi hakkas selgeks saama, et Pärnul täna Tartust võiduga koju minna saab väga keeruline olema. Viimasele kümnele minutile said võõrustajad vastu minna 61:44 eduseisust. Viimasel veerandil paistsid tuure maha kerivat juba mõlemad osapooled. Ehkki mängupildis oli Pärnu nüüd vaat et aktiivsemgi, ei kippunud võetud visked kuigi hästi tabama ning juba paika pandud punktivahe kuidagi väheneda ei tahtnud. Lõpuvileks olidki tablool Tartu Ülikooli 72:54 võidunumbrid ning pronksiseeria varane liidriroll ühes sellega on nüüd ülikoolilinnas.

Tartlaste resultatiivseim mees täna Janari Jõesaar, kellelt 19 punkti ja 8 lauapalli. 12 punkti ja 6 lauapalli tõi Dominykas Milka, Janar Taltsilt 8 punkti, 6 lauapalli ja 4 korvisöötu.

Tartu Ülikooli peatreeneri Gert Kullamäe sõnul on pronksiseeriat alustades meeskonna motivatsiooniga kõik korras: „Täna raske väljakule tulla ei olnud – see on lõppeks meie töö. Alguses peale poolfinaale ehk oli mõnel mehel pea rohkem norus, kel just eelmistes mängudes rohkem ebaõnnestus, aga üldiselt ei ole midagi katki. Oleme kokku leppinud, et mängime selle hooaja korralikult lõpuni, rumalusi ei tee, ja eesmärk on esmaspäeval kolmanda võiduga seeria ka lõpetada.“

Tartu Ülikooli tänavusse hooaega jääb, kui meeskond oma seatud eesmärgi täidab, veel kaks kohtumist. Laupäeval, 13. mail sõidetakse Pärnusse, et seal kell 17.10 pronksiseeria teine kohtumine pidada ning esmaspäeval, 15. mail, naastakse Tartusse, kus kell 19.10 algava mängu lõpuks õnnestub loodetavasti ka medalid kaela saada.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud