Ühtlase meeskonnatööga alistati Pärnu Sadam

Tartu Ülikool Maks & Moorits võttis sõbrapäeval kodus vastu mulluse finaalivastase Pärnu Sadama. Tartlased juhtisid kohtumist algusest lõpuni ja võtsid lõpuks kindla 79:68 võidu. Tomaš Pavelka kogus kaksikduubli 13 punkti ja 10 lauapalliga, Andrii Voinalovych lisas 17 punkti.

Ligi 600 inimest otsustasid sõbrapäeva õhtul tulla Tartu Ülikooli spordihoonesse korvpallile kaasa elama ja nad ei pidanud ka pettuma. Kodumeeskond oli mänguks hästi valmis ja Tomaš Pavelka ja Hendrik Eelmäe vedamisel saadi kätte algedu 16:6. Esimese veerandi lõpuks suvepealinlased kosusid ja avaveerand lõppes seisul 26:18 Tartule.

Teise veerandi keskel juhtis Tartu 37:30, ent siis tabas meeskond mitmeminutiline mõõn ja Pärnu jõudis seisuni 37:35. Ty Gordoni kolmene lõpetas tartlaste punktipõua ning poolajale mindi seisul 40:37.

Teise poolaja alguses vedas tandem Rosenthal-Voinalovych Tartu mängu käima. Mõnda aega suutis Pärnu peamiselt Robert Valge korvidest sammu pidada, aga veerandi lõpuks juhtis Tartu 58:51. Neljandal veerandajal võttis kodumeeskonnas vahetuse üle Eelmäe-Pavelka lahingpaar ja vahe suurendati juba kindlamalt kahekohaliseks. Kui mängida jäi pisut alla kolme minuti, juhtis Tartu 77:60 ja sellega oli mängu saatus ka otsustatud. Tartu Ülikool Maks & Moorits sai Eesti-Läti liiga tabelisse kirja 18. võidu skooriga 79:68.

Viis mängijat jõudsid Tartu poolel kahekohalise punktisummani. Kõige efektiivsemalt tegutses Tomaš Pavelka, kelle 13 punkti, 10 lauapalli ja neli blokki andsid efektiivusnäitaja 26. Andrii Voinalovych lisas 17 punkti, Märt Rosenthal viskas 15 punkti, võttis viis lauapalli ja andis viis korvisöötu. Samuti 15 punkti peale jäi kolm kaugviset tabanud Hendrik Eelmäe. Ty Gordoni arvele kogunes 12 punkti, üheksa lauapalli ja kolm korvisöötu.

Pärnu Sadama parimatena said Robert Valge ja Mihkel Kirves kirja võrdselt 13 punkti, Kirvesele tõi kaksikduubli ka 10 lauapalli. Ivo Van Tamm viskas 10 punkti ja võttis seitse lauapalli.

Tartu meeskond on 18 võidu ja kuue kaotusega Eesti-Läti liiga tabelis neljandal kohal. Pärnu Sadama on 11 võidu ja 11 kaotusega 9. real.

Nädala teise mängu peavad tartlased reedel kui Tartu Ülikooli spordihoones võetakse kell 19.00 vastu liiga favoriit BC Prometey.

No Comments

Comments are closed.