TÜ/Rockile algas finaalseeria kaotusega

Alexela KML finaalseeriaga Tartu Ülikool/Rocki ja BC Kalev/Cramo vahel tehti algust Saku Suurhallis. Nagu ka eelmisel hooajal, pidi TÜ/Rock avamängus vastu võtma kaotuse. 81:97 kaotatud mängu parim oli Evaldas Žabas 16 punktiga.

Saku Suurhalli kogunes finaalseeria esimest kohtumist vaatama 2600 inimest. Avaveerandil nägid nad võrdset heitlust. Küll väikeses Kalev/Cramo eduseisus kulgenud veerandil andsid mõlemad meeskonnad korvile hästi tuld ja kalevlased juhtisid enne teist 27:21.

Teisel veerandil hakkas pealinlaste korvialune ülekaal suuremat mõju avaldama. Tartlaste liidril Janar Taltsil ei olnud kõige parem päev ja niisamuti jäi lauavõitluses hätta Karolis Petrukonis. Shawn Kingi ja Morris Curry vedamisel hakkas Kalev/Cramo vahet järjest suurendama ja juhtis vahepeal juba 16 punktiga. Poolaja lõpetas TÜ/Rock 8:2 spurdiga ja pikale pausile läksid meeskonnad kalevlaste 51:41 eduseisus.

Suuremat muutust riideruumikoosolek tartlaste mängu ei toonud. Kolmanda veerandaja alguses suurendas Kalev/Cramo vahe taas kahekohaliseks ja korve saadi nii lauapallidest kui kaare tagant. TÜ/Rocki mängu tõi rõõmunoote Brian Harperi vigastuspausilt naasmine ja mängnäljas ameeriklane pani palli päris mitmel korral efektselt pealt korvi. Paraku leidus aga sellelegi kalevlastel vastus Curry ja Kingi näol ning viimaseks veerandiks oli vahe juba suurenenud 14 peale seisul 76:62.

Mängu saatuse otsustas lõplikult kalevlaste 10:0 spurt neljanda veerandaja alguses ja seejärel oli selge, et avamäng kaldub võõrustajatele. Üha enam said platsile pingi tagumine ots ja mängu lõppseisu 97:81 vormistas kaugviskest Saimon Sutt.

Mängu tipphetked

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe hinnangul jäädi hätta just kaitsemängus.

Lasime mängu enda jaoks liiga lahtiseks ja nad kasutasid selle hästi ära – said kohe viskekindluse kätte ja tabasid mängu lõpuni väga hästi. Täna oli ühelt poolt kalevlaste hea mäng ja meie kehv kaitsemäng nii taktikalises kui individuaalses plaanis. Peame nüüd tegema õiged järeldused, et kolmapäeval oleks pilt meie jaoks rõõmsam.Gert Kullamäe, TÜ/Rocki peatreener

Mängujärgne kommentaar Delfile

TÜ/Rocki resultatiivseimaks kerkis taaskord Evaldas Žabas 16 punktiga. Kolm kaugviset tabanud Tanel Soku arvele kogunes 15 punkti ja kaks korvisöötu. Brian Harper sai kokku 10 punkti ja kolm lauapalli. TÜ/Rock jäi lauavõitluses alla 24:37.

Üleplatsimees oli aga Morris Curry 17 punkti ja nelja korvisööduga. Neli kaugviset tabanud Gregor Arbet lisas 16 ja Mario Delas 15 punkti ja kaheksa lauapalli. Shawn King oli samuti 15 punkti ja üheksa lauapalliga lähedal kaksikduublile.

Alexela KML finaalseeria teine mäng on juba kahe päeva pärast kui kolmapäeval, 18. mail meeskonnad taas kokku lähevad. Mäng algab kell 19.10 ja sellest teeb ülekande nii Delfi kui TV6.

Tartusse tuleb seeria järgmisel nädalal – kolmas mäng on esmaspäeval 23. mail ja neljas kolmapäeval, 25. mail. Mõlemal päeval pannakse pall mängu kell 19.10.

No Comments

Lisa kommentaar