TÜ/Rocki võit kodus puhus finaalseeriasse taas elu

Tartu Ülikool/Rock võõrustas Alexela KML finaalseeria kolmandas mängus BC Kalev/Cramot ning võimsa viimase veerandajaga avati finaalide võiduarve skooriga 75:68. Brian Harper kogus kaksikduubli 11 punkti ja 11 lauapalliga. Samuti 11 punkti sai kirja Tanel Sokk.

Kuigi Tartu Ülikooli spordihoonesse oli kogunenud üle 1300 inimese ja möllu oli saalis küllaga, siis ei olnud see veel päris täismaja.

Avaveerandil pandi püsti korralik pealtpanekuvõistlus. Järjepanu harutati üksteise kaitse nii lahti, et rünnak lõppes korraliku ülevalt alla surumisega. Kalev/Cramo hoidis mängus eduseisu ja alles Brian Harperi ja Evaldas Žabase 7:0 spurt tõi tartlased punkti kaugusele seisul 20:21.

Teisel veerandil püsis skoor võrdsena, aga poolajale tegid edukama lõpu kalevlased, kui Rain Veidemani ja Rolands Freimanise korvidest suurendait poolajaks eduseis 44:38 peale.

Kolmas veerand jätkus samas rütmis – kalevlased hoidsid eduseisu ja veerandi keskel oli see juba üheksa punkti seisul 52:43. Tartlased äratas aga ellu Reinar Halliku seeria esimene tabav kolmene, mis lõpetas ta pika kaugviskepõua. Sinna otsa veel Janar Taltsi 2+1 ja veel üks kaugvise Hallikult ning Tartu publikul olid rusikad taeva poole. Marek Doronini kaugvise vähendas veerandi lõpuks tartlaste kaotuse 55:59 peale.

Viimasel neljandiku suutsid aga TÜ/Rocki mängijad näidata eriti tihedat kaitset ning hoidsid kalevlasi ligi viis minutit kuival. Ise oli aga selle ajaga kogutud üheksa punkti ja seega kui Morris Curry tõi kalevlastele veerandi esimesed punkti juhtis TÜ/Rock 64:61. Korraks tõi Rolands Freimanise üsna hull üle käe tabanud kaugvise pealinlased kahe punkti kaugusele seisul 69:67, aga enamaks neil jõudu ei jätkunud. Tanel Kurbas surus koos lõpusireeniga palli korvi ja finaalide kolmanda mängu lõppseisuks 75:68.

Mängu tipphetked

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul võeti kodus töövõit.

Kannatasime raskemad minutid ära, mäng jäi lõpu peale ja tegutsesime seal targemini kui esimestes mängudes. Võtmesõnaks oli teise poolaja kaitse. Esimene poolaeg läks nende rütmis suureskooriliselt. Teisel poolajal eksisid nad rohkem ja me saime lauda paremini, mis oli ka kindlasti üks võidu võti. Kui Brian Harper on olemas, siis meil on lauas ikka kergem. Ma arvan, et see oli töövõit – kannatasime rasked hetked ära ja siis mingil hetkel saime minema.Gert Kullamäe, TÜ/Rocki peatreener

Mängujärgne intervjuu Delfile

Väga meeskondliku esituse teinud TÜ/Rocki parimana kogus kaksikduubli 11 punkti ja 11 lauapalliga Brian Harper. Tanel Sokk viskas samuti 11 punkti ja andis neli korvisöötu. Võrdselt 10 punkti peale jäid Janar Talts ja Evaldas Žabas. TÜ/Rock võitis lauavõitluse 36:34.

Kalev/Cramo parim oli 19 punkti ja 12 lauapalliga Shawn King. Rolands Freimanis lisas 11 ning Rain Veideman 10 punkti.

Kalev/Cramo juhib nelja võiduni peetavad finaalseeriat nüüd 2:1.

Eriti pikka pausi meeskonnad aga ei saa, sest uuesti minnakse vastamisi juba kolmapäeval, 25. mail taas Tartus. Kindlasti tuleb seerias ka viies mäng ja seda reedel, 27. mail Tallinnas. Juhul kui seeria pikeneb veelgi, siis peetakse kuues mäng pühapäeval Tartus ja seitsmes teisipäeval Tallinnas.

3. mäng täispikkuses

0 kommentaari

Lisa kommentaar