TÜ/Rocki võiduseeria katkes Leedus

Tartu Ülikool/Rock pidi Leedus Pasvalyses vastu võtma oma selle aastanumbri esimese kaotuse kui ilma Janar Taltsi ning Joosep Toometa jäädi alla Pieno Zvaigzdesile 64:83. Vinny Simpson kogus TÜ/Rocki parimana 17 punkti.

Pasvalyse spordihoones ligi pooltuhande inimese ees (nende seas ka arvestatav kogus Rocki fänne) peetud kohtumises ei jätnud väljakuperemehed tartlastele erilist võiduvõimalust. Et TÜ/Rock sõitis mängule esimest korda samal päeval ning koju jäid vigastusi ravima Janar Talts ja Joosep Toome, siis koosnes Rocki pikkade osakond vaid Vilmantas Dilysest ning Timo Eichfussist. Lisaks sellele jäi palavikuga koju Valmo Kriisa ning Marek Doronin oli küll kaasas, ent eile trennis saadud kerge jalavigastus jättis ta täna pingile.

C alagruppi juhtiv Pieno Zvaigzdes kasutas võimalust kohe ära ning tegi juba avaveerandajal sisse 28:15 eduseisu ning oluliselt väiksemaks see mängu jooksul enam ei läinudki. Poolajale läksid meeskonnad seisul 49:33.

Kolmandal veerandajal püsis hoolimata kodusel pinnal end üsna hästi tundva Augustas Peciukeviciuse ning Vilmantas Dilyse pingutustest Pieno 14-15 punktiline eduseis ning viimasele neljandikule mindi Rocki 49:63 kaotusseisus. Neljanda veerandaja alguses suutis TÜ/Rock pisut kõigutada leedukate enesekindlust ning korraks vähenes vahe 11 punkti peale, ent peagi olid võõrustajad taas paarikümne punktiga ees ning nii kujunes mängu lõppseisuks Pieno Zvaigzdesi 83:64 võit.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul domineerisid võõrustajad algusest peale. „Esimesel poolajal oli kohe selge, et meie mehed olid kanged ja kuigi teisel poolajal saime hetkeks mängu tagasi, siis tegelikult oli see nende nõrkushetk ja nad domineerisid ülejäänud kohtumist,“ sõnas Kullamäe. „Positiivse poole pealt muidugi see, et noored said mänguaega ja tegid oma minutid korralikult ära. Peame nüüd uuesti rütmi leidma ja loodetavasti on teisipäevaseks mänguks mõned meehed vigastusest juba tagasi.“

Vigastatute osas oli Kullamäe lootusrikas. „Täna hommikul ütles Valmo Kriisa, et on palavikuga voodis ja kaasa ei saa tulla. Marek Doronin oli küll kaasas, aga otsustasin, et ei riski temaga täna, sest eilses trennis väänas ta pisut hüppeliigest ja järgmisel nädalal on kaks kodumängu ootamas. Janar Taltsi ja Joosep Toome seisukord läheb iga päevaga paremaks ja loodetavasti on nad peagi platsil tagasi.“

26 mänguminutit saanud Vinny Simpson oli TÜ/Rocki parim visates 17 punkti. Leedukad Augustas Peciukevicius ning Vilmantas Dilys jäid võrdselt 11 punkti peale.

Neli meest said Pieno Zvaigzdesi eest kirja kahekohalise punktisumma. Eelmisest hooajast olid veel hästi meeles Rocki liikumised Egidijus Dimsal ning mees kogus parimana 19 punkti ja kaheksa lauapalli. Arturas Jomantase arvele jäi 15, Dovydas Redikasele 14 ning Zygmantas Jonusasele 10 punkti.

TÜ/Rockil on nüüd Balti liiga C alagrupis kirjas neli võitu ja neli kaotust ning sellega hoitakse neljandat kohta. Pieno Zvaigzdes juhib alagruppi täisedu kaheksa võiduga.

Juba teisipäeval on TÜ/Rockil võimalus tõusta tabelis samale pulgale Riia Barons kvartalsiga, kui teisipäeval, 7. jaanuaril lõunanaabreid kell 19.00 algavas kohtumises võõrustatakse. Kohtumise piletid on müügil Piletilevis.