TÜ/Rocki seis on finaalseerias üpris keeruline

Alexela KML finaalseeria jätkus neljanda mänguga ning kodusaalis pidi Tartu Ülikool/Rock vastu võtma küllaltki kindla 62:77 kaotuse Kalev/Cramolt. Seega jäädi finaalseerias taha 1:3. TÜ/Rocki parimana tõi Evaldas Žabas 15 punkti ja andis neli korvisöötu.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud täismaja publikut tegid vastaste elu küll võimalikult ebamugavaks, aga kalevlased sellest ei heitunud. Kohe avaminutitest peale mindi kohtumist juhtima ja TÜ/Rock jõudis esimeste punktideni alles viiendal mänguminutil. Kui tartlased aga end käima said, siis oldi paari minutiga mängus tagasi ja Marek Doronin korv vähendas vahe vaid punktile seisul 15:16. Veerandi lõpetasid kalevlased siiski oma mängu põhijõudude Rolands Freimanise ja Rain Veidemani korvidest 21:17.

Teisel veerandil aktiveerusid tartlaste välismängijad Evaldas Žabas ja Brian Harper ning nende korvidest püsis seis tasavägine. Veerandi keskel tegid kalevased aga 10:2 spurdi ja haarasid mängul kindlamini sarvist. Poolaeg Kalev/Cramole 32:25.

Mängu otsustas suuresti ära kolmas veerandaeg ja selle keskel toimunud Kalev/Cramo 14:0 spurt, milles Freimanis tõi kaheksa punkti. Spurdi lõpuks juhtis Kalev/Cramo juba 20 punktiga seisul 51:31. TÜ/Rocki mängujuhid Tanel Sokk ja Evaldas Žabas vähendasid neljandaks veerandajaks vahet küll 17 peale, aga tabloo näitaks ikkagi kurjakuulutavat 58:41 Kalevi eduseisu.

Viimasel veerandil hoidis pealinlaste rünnakut üleval Rain Veideman ja igale TÜ/Rocki järeletulekukatsele järgnes kohe kalevlaste korv. Punktid Gert Dorbekult ja kaugvise Reinar Hallikult vähendasid vahe 12le, aga lootuse kustutas lõplikult Mario Delasi lähivise ning Gregor Arbeti kolmene. Mängu lõpuks vormistati tabloole neljanda finaalmängu lõppnumbriteks 62:77.

Mängu tipphetked

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul ei suudetud vastaste agressiivse mänguga kaasa minna.

Kindlasti õnnitlused Kalev/Cramole. Nad said kohe alguses mängu enda kätte. Punnitasime, mis punnitasime, aga mängu me ei saanud. Täna lasti väga füüsiliselt mängida ja nemad kohanesid sellega paremini. Me ei osanud seda agressiivsust enda kasuks keerata. Üritasime ja proovisime, aga täna oli puhtalt nende mäng.Gert Kullamäe, TÜ/Rocki peatreener

TÜ/Rocki parim oli ligi 30 minutit mänginud Evaldas Žabas 15 punkti ja nelja korvisööduga. Tanel Sokk ja Gert Dorbek lisasid võrdselt 10 punkti. TÜ/Rock tegi 15 pallikaotust ning jäi lauas alla 23:33.

Kalev/Cramo vägesid vedasid Rain Veideman ja Rolands Freimanis vastavalt 25 ja 23 punktiga. Veideman teenis välja ka 11 viga ning Freimanis kogus kaheksa lauapalli. Mario Delasi arvele kirjutati 19 punkti ja viis lauapalli.

Finaalseeria seis on nüüd 1:3 ning viies mäng peetakse Tallinnas reedel, 27. mail algusega kell 19.10. Kui TÜ/Rockil õnnestub see võita, tuleb seeria Tartusse tagasi pühapäeval, 29. mail. Vajadusel peetakse seitsmes mäng teisipäeval, 31. mail.

0 kommentaari

Lisa kommentaar