TÜ/Rocki sai Valga vastu tabelisse topeltvõidu

Tartu Ülikool/Rock võttis kodus vastu piirilinna Valga/Valka Maks&Mooritsa. Kohe algusest hästi minema saanud tartlased võitsid poolaja 50:25 ning lõpuvileks kogu kohtumise 96:63. Brian Harper tõi võitjate parimana 22 punkti ja üheksa lauapalli. TÜ/Rockil ei teinud kaasa Evaldas Žabas, aga sellegipoolest said kõik 12 platsil käinut käe valgeks.

Juba avaminutitel 5:0 eduseisu haaranud TÜ/Rock ei jätnud Eesti-Läti segameeskonnale täna eriti suurt sõnaõigust. Avaveerandaja 21:6 seisu järel oli selge, et vahel endast tugevamate võistkondade vastu üllatusvõimeline Valga/Valka seekord suurt vastupanu ei osuta. Esimesel poolajal kasutas TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe valdavalt ka põhikoosseisu ning platsil säras Brian Harper, kelle ründelauad ja pealtpanekud publiku rõkkama panid. Poolajaseis 50:25.

Kolmandal ja neljandal veerandajal hakkas järjest enam minuteid saama ka noorem koosseis, aga tartlaste skoorile see negatiivset mõju ei avaldanud. Kolmas veerandaeg võideti kuue punktiga ja enne viimast neljandikku oli seis 73:42. Suure osa viimasest veerandajast sai edurivi puhata ja mängu tegid 90ndate poisid. Kodupubliku ees esimese meistriliiga mängu teinud 16aastase Robin Kivi korv teenis suure aplausi, sest nii said käe valgeks kõik 12 platsil käinud TÜ/Rocki mängijat. Lõpuvile kõlades näitas tabloo TÜ/Rocki topeltvõidu numbriteks 96:63.

Mängu tipphetked

Brian Harper kogus täpselt 22 minutiga 22 punkti ja üheksa lauapalli, neist viis ründelauast. Viiest kaugviskest neli tabanud Kristen Meister lõpetas mängu 14 punktiga. Kolm kaugviset tabanud Tanel Sokk panustas võitu 13 punkti ning hea mängu tegi ka teine koondislane Gert Dorbek visates 12 punkti ja andes koguni seitse korvisöötu. Tanel Kurbas viskas 10 punkti ja võttis viis lauapalli. TÜ/Rockil ei teinud pisivigastuse tõttu kaasa Evaldas Žabas.

Valga/Valka Maks&Mooritsa parim oli 20 punktiga Jurijs Aleksejevs. Martins Berkis viskas 11 ning Edgars Krumins 10 punkti.

TÜ/Rock võitis lauavõitluse koguni 42:20 ning andis 21 korvisöötu.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul tegi meeskond hea mängu.

Minu arvates hea mäng meie poolt. Saime kohe algusest minema ja keegi ei kukkunud ansamblist välja. Visked kukkusid, pall liikus ja 21 korvisöötu on väga hea näitaja. See oli igas mõttes meie mäng ja tuli isegi üllatavalt kergelt. Loodetavasti näitab see, et liigume õigel teel.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Tagamängija Evaldas Žabase kohta ütles Kullamäe, et kui oleks väga vaja olnud, siis oleks ta ka rivis olnud. „Žabas kurtis pärast viimast mängu Viljandis, et jalg teeb pisut valu ja ma ei näinud põhjust teda täna koormata. Loodetavasti on ta laupäeval juba rivis.“

TÜ/Rock peab sel nädalal ka teisegi mängu kui laupäeval, 24. oktoobril kell 17.00 minnakse Rakveres vastamisi sealse Tarvaga. Mängule sõidab ka fännibuss ja ülekande teeb nii Delfi Sport kui TV6.

Enne seda, neljapäeval, 22. oktoobril kutsub TÜ/Rock aga kõiki märulisõpru endaga koos kinno eriseansile vaatama Vin Dieseli filmi „Viimane nõiakütt“. Tartu Cinamoni eriprogrammiga film algab kell 21.30 ning piletid on müügil kino kodulehel.

No Comments

Lisa kommentaar