TÜ/Rocki eurohooaeg lõppes koduse kaotusega

Tartu Ülikool/Rockil oli veel enne tänast viimast FIBA Europe Cup vahegrupi kohtumist teoreetiline võimalus edasipääsuks. Aga puhtalt teoreetiliseks see jäigi, sest Krasnojarski Enisey ostus ka koduseinte vahel liiga kõvaks pähkliks ja hooaja viimases euromängus tuli vastu võtta kindel 70:96 kaotus. TÜ/Rocki resultatiivseim oli Gert Dorbek 12 punktiga.

Kohtumine kulges küllaltki sarnases võtmes meeskondade esimese omavahelise mänguga Krasnojarskis. Enisey haaras kohe liidriohjad ning juhtis avaveerandi keskel 14:2. Veerandaja teisel poolel suutsid tartlased end koguda ja esimese kümne mänguminuti järel näitas tabloo Enisey 23:13 edu.

Teisel veerandil võitles haiguste ja vigastuste tõttu mitme põhimetea mänginud TÜ/Rock end mängu tagasi ja Tanel Soku korvi järel oli kaotusseis vaid neljapunktiline seisul 21:25. Enisey vastas aga omalt poolt 11:0 spurdiga ja peagi oli vahe taas üle kümne. Poolaeg lõppes Enisey 49:34 eduseisus.

Publiku meelehärmiks teine poolaeg mängupilti muutust ei toonud. Tartlased näitasid kohati küll korralikku võitlust ja uut hingamist andis pooleldi haigena mänginud Gert Dorbeku kaugvisked. Veerandaja lõpuks oli siiski selge, et TÜ/Rocki eurohooaeg saab selle mänguga läbi, sest tablool oli juba 50:70 kaotusseis.

Enisey ei võtnud jalga gaasipedaalilt ka viimasel veerandil. Neil oli omakorda play-offi saamiseks vaja Tartust kaasa võtta võimalikult suureskooriline võit, et püsida konkurentsis itaallaste Cantuga, kes oma otsustava mängu Chaloniga peab homme. Nii jätkasidki Krasnojarski mehed hea hooga lõpuni ja skoorisid nii kaugvisetest kui korvi alt. TÜ/Rocki eurohooaja viimases mängus tuli lõpuks vastu võtta 70:96 kaotus.

Mängu tipphetked

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul kujunes Eniseyst väga ebamugav vastane.

Enisey on meie jaoks ilmselgelt ebamugav meeskond. Tegime vahegrupis neli head mängu ja kaks väga halba – mõlemad Enisey vastu. Alguses tekkis mul deja vu tunne ja esimesest sekundist domineeris täna üks meeskond lõpuni välja. Arvan, et täna oleks Enisey isegi täiskoosseisuga mängides väga raske vastane olnud.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Neli mängijat jõudsid TÜ/Rocki kahekohalise punktisummani. Kolm kaugviset tabanud Gert Dorbek kogus 12 punkti ja kaks lauapalli. Janar Talts viskas 11 punkti ja võttis viis lauapalli. Samuti 11 punkti sai kirja Evaldas Žabas, lisaks talle ka neli korvisöötu. Brian Harper kogus 10 punkti ja kuus lauapalli.

Kaksikduubliga sai maha aga Enisey ääremängija David Kennedy, kelle rea peale kogunes lõpuks 19 punkti ja 12 lauapalli. 18 punkti viskas Delroy James ja 17 punkti Tony Taylor. Viiest kaugviskest neli tabanud Alexey Vzdykhalkin lõpetas mängu 16 punktiga ja Tim Ohlbrect 12 punkti peal.

TÜ/Rock kogus FIBA Europe Cup R vahegrupis lõpuks ühe võidu kõrvale viis kaotust ja sellega jäädakse oma grupis viimasele reale. Edasipääsu on juba taganud prantslaste Elan Chalon ning teine edasipääseja selgub kolmapäeval kui Itaalias Chalon ja Cantu omavahel vastamisi lähevad.

TÜ/Rocki nädal jätkub mängudega aga reedel Rakveres kui Alexela KML raames mängitakse Rakvere Tarvaga. Pall pannakse mängu kell 19.00.

0 kommentaari

Lisa kommentaar